گپ و گفت در فیس بوک،اخطار و تذکر در توییتر
گپ و گفت در فیس بوک،اخطار و تذکر در توییتر

وزیر امور خارجه کشورمان این روز ها منتظر هیج رسانه ای نیست ، او برای اعلام مواضع و واکنش به اتفاقات که پیرامون منافع ملی کشور است از ساده ترین ابزار های رسانه ای بهربرداری قابل قبول کرده و شیوه جدیدی از فعالیت در عرصه دیپلماتیک را به تصویر کشیده است آخرین نوشته های وزیر […]

وزیر امور خارجه کشورمان این روز ها منتظر هیج رسانه ای نیست ، او برای اعلام مواضع و واکنش به اتفاقات که پیرامون منافع ملی کشور است از ساده ترین ابزار های رسانه ای بهربرداری قابل قبول کرده و شیوه جدیدی از فعالیت در عرصه دیپلماتیک را به تصویر کشیده است آخرین نوشته های وزیر امورخارجه در دو شبکه اجتماعی حال هوایی کاملا متفاوت دارد ، ظریف روز دوشنبه 8 مهر 92 در توضیح عکسی از خود در ملل متحد نوشت…

در کنار فرش مزین به شعر بنی آدم در سالن مذاکرات ملل متحد. شعر جاودانه سعدی در وسط فرش با الیاف طلا نقش بسته است. این فرش را استاد صیرفیان در دوران سفارت بنده و در اواخر ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی به سازمان ملل متحد هدیه دادند. افتخار می کنم که از این طریق آنچه سال ها در کتاب ها خوانده بودیم و هیچ جای سازمان ملل متحد اثری از آن ندیده بودیم را بالاخره به ملل متحد آوردیم.

SADI &ZARIF

از سوی دیگر مرد اول دیپلماسی کشورمان در واکنش به سخنان اوباما در دیدار با نتانیاهو که گفته بود گزینه نظامی علیه ایران روی میز است، با انتقاد از این اظهارات از وی خواست که در اظهار نظرهای خود ثبات داشته باشد.

دکتر ظریف که بعد از سخنان اوباما در توییتر خود اظهار نظر کرده است، می نویسد: رئیس جمهور اوباما نیازمند ثبات برای بالا بردن اعتماد دوجانبه است.

اوباما گفته بود که آمریکا راه دیپلماتیک و مذاکره را درباره ایران انتخاب کرده، اما باز تکرار کرده بود که ایالات متحده در مواجهه با ایران همچنان همه گزینه‌ها را مدنظر دارد و به ویژه تصریح کرد که گزینه نظامی علیه ایران به قوت خود باقی است.

رییس جمهوری امریکا همچنین گفته بود: این تحریم‌های اقتصادی بوده که باعث تغییر لحن ایران شده است اما تاکید کرد که حسن روحانی، رئیس‌‎جمهور ایران، باید سخنان آشتی‌جویانه خود را با اقدامات عملی همراه کند.

دکتر محمد جواد ظریف این پیش فرض اوباما را بی احترامی به ملت ایران دانسته و بر این باور است که سخنان اوباما درست نیست.

از سوی دیگر مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درباره اظهارات روز گذشته باراک اوباما در دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و طرح این موضوع که گزینه نظامی همچنان روی میز است، گفت: ما همچنان انتظار داریم که مقامات آمریکایی بر اساس سیاست واقع‌بینانه با جمهوری اسلامی ایران رفتار کنند و با تکریم با ملت ایران برخورد کنند.