حضرت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا پیامی صادر کرد.
حضرت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا پیامی صادر کرد.

حضرت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا پیامی صادر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام  در این پیام آمده است:  مرگ ماندلاي نود و پنج ساله امروز همه انسان، مخصوصاً آنان که براي حقوق مردم و بشريت تلاش کرده و تلاش مي نمايند را غصه دار و ناراحت نمود. متن کامل […]

حضرت آیت الله صانعی به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام  در این پیام آمده است:  مرگ ماندلاي نود و پنج ساله امروز همه انسان، مخصوصاً آنان که براي حقوق مردم و بشريت تلاش کرده و تلاش مي نمايند را غصه دار و ناراحت نمود.

متن کامل پیام به این شرح است:

باسمه تعالی

((يَا أَيُّهَا النَّاسُ أَلَا إِنَّ رَبَّكُمْ وَاحِدٌ وَإِنَّ أَبَاكُمْ وَاحِدٌ… أَلَا لَا فَضْلَ لِعَرَبِيٍّ عَلَى عَجَمِيٍّ وَلَا لِعَجَمِيٍّ عَلَى عَرَبِيٍّ وَلَا أَسْوَدَ عَلَى أحْمَرَ وَلَا أَحْمَرَ عَلَى أَسْوَدَ إِلَّا بِالتَّقْوَى …))

مرگ ماندلاي نود و پنج ساله مردي که يک سوم عمر شريف و با ارزش خود را در زندان و سلول هاي حاکميت ظالمانه و مستبدانه و ضد کرامت انساني، تبعيض و نابرابري های نژادي سپري نمود امروز همه انسانها، مخصوصاً آنان که براي حقوق مردم و بشريت تلاش کرده و تلاش مي نمايند را غصه دار و ناراحت نمود لکن همه مظلومان و زندانيان بي گناه که جرمشان دفاع از آزادي و حقوق مردم است مطمئن باشند که زحماتشان به نتيجه مي رسد همانگونه که زحمات آن مرد بزرگ برای رفع تبعيض نژادی به نتيجه رسيد.

همه مظلومان و زندانيان بي گناه که جرمشان دفاع از آزادي و حقوق مردم است مطمئن باشند که زحماتشان به نتيجه مي رسد همانطرز که زحمات آن مرد بزرگ برای رفع تبعيض نژادی به نتيجه رسيد.

مفتريان، زورگويان و ظالمان بايد بدانند که هرچه صدايشان به افتراء و تهمت به انسان هاي در بند و محروم از حقوق شرعي و قانوني بلندتر و زيادتر شود مظلوميت و حق خواهي آنان آشکارتر و زمينه نجات و آزاديشان بيشتر مي گردد که «أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيب؟ » و نيز همگان بايد بدانند اعمال صالحه و حسنه آن انسان ها مانند همه انسان هاي والا پيش خداوند محفوظ بوده و در آخرت و جهان پس از مرگ نورانيت و روشنايي و تکاملي بيش از اين جهان مادي جلوه خواهد کرد که « مَن جَاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا ».

به اميد اينکه روزي از ظلم و ستم و تبعيض در جهان خبری و اثري نباشد و عدل در همه ابعادش به دست مهدي منتظر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)گسترانيده شود.

قم المقدسة- يوسف صانعی

16/9/1392

Source:saanei4.tk