اسامی 37 نماینده ای که از مرتضوی پول گرفته اند،مشخص و منتشر شود.
اسامی 37 نماینده ای که از مرتضوی پول گرفته اند،مشخص و منتشر شود.

پایگاه اطلاع رسانی خط امام:نماینده مردم اردبیل،‌نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی انتشار اسامی 37 نماینده ای را که از مرتضوی رییس وقت سازمان تأمین اجتماعی پول دریافت کرده اند، خواستار شد و گفت:باید مشخص شود کدامیک از نمایندگان حاضر شدند منافع شخصی خود را به منافع ملت ترجیح دهند . کمال الدین پیرمؤذن […]

پایگاه اطلاع رسانی خط امام:نماینده مردم اردبیل،‌نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی انتشار اسامی 37 نماینده ای را که از مرتضوی رییس وقت سازمان تأمین اجتماعی پول دریافت کرده اند، خواستار شد و گفت:باید مشخص شود کدامیک از نمایندگان حاضر شدند منافع شخصی خود را به منافع ملت ترجیح دهند
. کمال الدین پیرمؤذن روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار امور مجلس شبکه ایران از قرائت نشدن اسامی آن دسته از نمایندگانی که مورد عنایت تامین اجتماعی قرار گرفتنه اند ،انتقاد کرد و گفت: همانطور که اسامی افراد دخیل در قوه مجریه در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی ذکر شده است باید اسامی نمایندگان منفعت طلب نیز برای مردم مشخص شود.
وی افزود: عدالت حکم می کند که هر کسی از هر دستگاهی چه قوه مجریه و چه قوه مقننه و سایر قوا و مجموعه های پول های غیر قانونی دریافت کرده است،‌پاسخگو باشد.
عضو فراکسیون رهروان ولایت با اشاره به اینکه” بنده و عده دیگر از نمایندگان پیگیر این هستیم که هرچه زودتر اسامی این 37  نماینده مشخص شود”،تاکید کرد:باید اسامی افرادی که با هر عنوانی از مرتضوی پول دریافت کرده اند برای مردم مشخص شده و هرچه زودتر پرونده آنها در دستگاه قضایی  مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی با بیان این مطلب که دانه درشت ها با سوء استفاده از موقعیت خود منافع و مصالح سازمان تأمین اجتماعی و شرکت های زیر مجموعه و وابسته آن را به خطر انداخته اند، گفت: باید اسامی افراد دخیل در حیف و میل اموال سازمان تأمین اجتماعی هرچه زودتر مشخص شود،‌ تا در آینده شاهد استمرار اقدامات خلاف قانون در کشور نباشیم.
پیرمؤذن با اشاره به اینکه جای تأسف دارد که در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی حضور تعدادی زیادی از نمایندگان دوره هشتم و چند نفر از نمایندگان دوره نهم را شاهدیم، بیان داشت: نمایندگان باید از بهترین، شایسته ترین و پاک دست ترین افراد ملت باشند.
وی اضافه کرد: باید اسامی نمایندگان دخیل روشن شود تا از این پس هیچ مدیر و مسوولی فکر نکند با جلب نظر نمایندگان می تواند دوران مدیریت ابهام آمیز و نا مبارک خود را استمرار بخشد.
نماینده یادشده همچنین گفت: در اواخر فعالیت مجلس هفتم و دوران 4 سال مجلس هشتم اقداماتی از نهاد ریاست جمهوری و جریان انحرافی صورت گرفت و باعث شد که نمایندگان، نه تنها مدرس وار برخورد نکنند بلکه منافع شخصی خود را به منافع ملت ترجیح داده و برخلاف سوگند خود در آغاز فعالیت نمایندگی داشته باشند.
گزارش 84 صفحه ای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) و شرکت های تابعه در دوران ریاست سعید مرتضوی رییس سازمان تامین اجتماعی در دولت محمود احمدی نژاد در حالی در جلسه علنی روز چهار شنبه گذشته مجلس قرائت شد که نامی از 37 نماینده درگیر با این پرونده به میان نیامد.
در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از کارت هدیه 500 میلیون ریالی به معاون اول دولت قبل، مسوولان برخی رسانه‌ها در دولت دهم تا هدیه 100میلیارد ریالی به سرپرستان وقت وزارت تعاون ، هدیه سکه‌های طلا به مسوولان وقت سازمان تامین اجتماعی و همچنین یک میلیارد و 335 میلیون ریال کارت هدیه به 37 نفر از نمایندگان مجلس اشاره شده است.
طبق سخنان ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی روز چهار شنبه را بر عهده داشت،هیأت رییسه مجلس در خصوص گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی طبق ماده216 آیین‌نامه داخلی مجلس عمل کرده و با توجه به تخلفات بسیاری اشاره شده در گزارش، از دستگاه قضایی می خواهد که علل این تخلفات را ریشه‌یابی کند.