انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی همواره با کشتار و غارت مخالفت کرد
انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی همواره با کشتار و غارت مخالفت کرد

یک تحلیلگر سرشناس عرب گفت: تصویب پیشنهاد رییس جمهوری اسلامی ایران علیه خشونت و افراط گرایی در سازمان ملل‌، اردوگاه جنگ طلبان و حامیان افراط گرایی درجهان را تضعیف کرد. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا،ˈمصطفی غلوم عباس ˈ تحلیلگر کویتی اظهار داشت: طرح ابتکاری حسن روحانی رییس جمهوری ایران مبنی بر مخالفت […]

یک تحلیلگر سرشناس عرب گفت: تصویب پیشنهاد رییس جمهوری اسلامی ایران علیه خشونت و افراط گرایی در سازمان ملل‌، اردوگاه جنگ طلبان و حامیان افراط گرایی درجهان را تضعیف کرد.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا،ˈمصطفی غلوم عباس ˈ تحلیلگر کویتی اظهار داشت: طرح ابتکاری حسن روحانی رییس جمهوری ایران مبنی بر مخالفت با خشونت و افراط گرایی در جهان، پیشنهادی ارزنده و ثمر بخش بود که ازسوی کشورهای جهان در سازمان ملل به تصویب رسید و این قطعنامه سیاست رژیم صهیونیستی و برخی مدعیان صلح و امنیت را برملاء کرد.

وی با اشاره به اینکه خشونت درعصر جدید از دوره استعمار شروع شده است، اضافه کرد: غربی ها خشونت را عمدتا در آسیا، آفریقا و آمریکا و با نسل کشی اعمال کردند و کشتار نظامیان رژیم اسراییل درطول 60 سال در مناطق فلسطین اشغالی برای نابودی و تسلیم ملت فلسطین همچنان ادامه دارد.

عباس گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی همواره با کشتار، قتل و غارت به اشکال مختلف مخالفت کرد و امروزه جهان به دو اردوگاه خشونت و افراط گرایی و نیز صلح وامنیت وضد افراط گرایی تبدیل شده است.

وی گفت : متاسفانه درجهان می بینم که دربرابر خشونت و افراط گرایی دوگانه عمل می شود و همین کشورها درسازمان ملل و شورای امنیت در جاهایی از قتل عام مردم ، بمباران و خشونت به بهانه مقابله باافراط گرایی و دفاع از خود حمایت می کنند.

 

وی گفت: مردم جهان با آگاهی از اهداف روشنگرانه انقلاب اسلامی که الگویی برای کشورهای اسلامی و جهان برای آزادی و دوری از خشونت و درنهایت بیداری اسلامی شد، با رفتار‌های دوگانه غرب و آمریکا مخالفت کرده و اردوگاه صلح، و امنیت و دوری از خشونت را تقویت کرده اند.

این تحلیلگر کویتی افزود: ایران و برخی کشورهای طرفدار صلح و آزادی و امنیت درماههای گذشته علیه افراط گرایی و خشونت درمقابل غربی ها که آماده حمله به سوریه برای سرنگونی حکومت قانونی دراین کشور بودند بسیج شدند و اردوگاه جنگ طلبان که با تبلیغات امپراتوری رسانه ای خود به دنبال لشکر کشی و راه اندازی جنگ درمنطقه بودند را درتصمیم و تهدیدات خود ناموفق گذاشتند.

وی گفت: با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ایران و سخنرانی وی درسازمان ملل، مشخص شد که مردم ایران مردمی صلح طلب بوده و نشان داد که پیشنهاد های یک کشور دموکراسی و مردم سالار می تواند اردوگاه جنگ وخشونت را شکست دهد.

وی گفت:ما از ایران و کشورهای صلح طلب دفاع می کنیم و امیدواریم که با پیشنهادات و روش های گفت وگو ها دیپلماتیک‌، تبادل فرهنگی‌، تفاهم بین احزاب سیاسی‌، استفاده از رسانه‌ها اردوگاه صلح و دوری ازخشونت و افراط گرایی درجهان تقویت شده و زمینه ترویج خشونت‌، جنگ‌، قتل و تروریسم از بین برود و مردم جهان حقوق خود را باصلح بدست آورند.

وی گفت : کشورهایی که به این قطعنامه رای قاطع دادند باید مراقب این قطعنامه باشند و برای اجرای آن و عملی کردن آن تلاش کنند.

عباس گفت : امیدواریم این قطعنامه به ابزاری برای صلح و امنیت درجهان بشریت تبدیل شود.