کار ریشه ای که بزرگان دین توصیه کردند کار فرهنگی در راستای آگاهی بخشی مردم است.
کار ریشه ای که بزرگان دین توصیه کردند کار فرهنگی در راستای آگاهی بخشی مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : در پی سفر زیارتی جمعی از اصلاح طلبان استان گلستان به مشهد در ایام رحلت پیامبر اسلام (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای به دعوت ایشان به ایراد سخن پرداخت. رییس پژوهشکده تاریخ اسلام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : در پی سفر زیارتی جمعی از اصلاح طلبان استان گلستان به مشهد در ایام رحلت پیامبر اسلام (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای به دعوت ایشان به ایراد سخن پرداخت.

رییس پژوهشکده تاریخ اسلام ضمن عرض تسلیت پیامبر اسلام و ایام شهادت امام حسن و امام رضا علیهم السلام به تبیین اهداف عالیه پیامبران و امامان و پیشوایان دینی پرداخت و گفت : کار اساسی و ریشه ای که بزرگان دین هم ما را به آن توصیه می کردند کار فرهنگی در راستای رشد و تعالی و آگاهی بخشی مردم است. در واقع سیاسی ترین کار کار فرهنگی است.

آقای سید هادی خامنه ای در ادامه پیرامون تبیین کار فرهنگی گفت : آشنایی مردم با حقوق اساسی خودشان یکی از وجوه مهم کار فرهنگی است که البته باید برای هر طبقه و قشر خاصی منطبق با زبان و فهم و درک آن طبقه این حقوق تبیین و تفهیم شود.

ایشان با اشاره به تعبیر امیر المومنین که در نهج البلاغه فرمودند حق و باطل را همچون پوستین وارونه ای کرده اند افزود : باید چهره واقعی حق و باطل را بدون نقاب برای مردم تبیین نمود و نقابهایی که حق را باطل و باطل را حق جلوه می دهند را برداشت و مردم را آگاه نمود.

حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای در ادامه کار فرهنگی برای رشد آگاهی مردم را همچون آبی پشت سد دانست که کسی نمی تواند جلوی آنرا بگیرد زیرا امروز با رشد فن آوری ارتباطات دیجیتالی نظامهای اقتدارگرا عملا توان مقابله با رشد کار فرهنگی و ارتقای آگاهی مردم را ندارند.

ایشان با اشاره به تعابیر شهید مطهری در کتاب” نهضتهای صد ساله” افزود : جمهوری اسلامی بر آمده از انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل حاصل تلاش همه ما و شما است اما عده ای امروز خودشان را به نظام سنجاق کرده اند و عملکرد و مواضع و خواست و امیال و منافعشان را عین نظام تلقی می کنند و مخالفت و انتقاد به آنرا ضدیت با نظام جا می زنند که این خطای بزرگی است که کشور را به ورطه نابودی می برد.

در انتهای این دیدار حضار به پرسش و پاسخ با آقای سید هادی خامنه ای پرداختند و دغدغه های خودشانرا در زمینه موضوعات سیاسی روز بویژه درباره تلاش برای رفع حصر آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد و آزادی زندانیان سیاسی مطرح کردند.