سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

سال آینده جهش قیمتی دارو نداریم

سال آینده جهش قیمتی دارو نداریم

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام خبر افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی اعتبارات دارویی در سال آینده به اعلام نظر درباره وضعیت قیمت دارو در سال ۹۳ پرداخت.

دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: دولت برای سال ۹۳ اعتبار ۲۴۰۰ میلیارد تومانی برای حمایت از همه بیماران بخصوص بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص در نظر گرفته است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره مجموع اعتبارات دارویی سال ۹۳ گفت: برای وزارت بهداشت حدود ۱۴ هزار و پانصد میلیارد تومان در بودجه ۹۳ پیش بینی شده است که تقریبا ۲۵۰۰ میلیارد تومان آن به حوزه غذا و دارو اختصاص دارد.

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه در این صورت به طور حتم در سال آینده جهش قیمتی نخواهیم داشت، اظهار کرد: پیش‌بینی دولت این است که قیمت نرخ ارز را کنترل کند تا افزایش ارزی در سال آینده نداشته باشیم.

دیناروند افزود: بنابراین افزایش قیمت دارو، افزایش قیمت ناشی از تورم خواهد بود. نیت دولت هم این است که تورم را روی نرخ ۲۵ درصد نگه دارد. مطمئن هستیم افزایش قیمت ما در حد نرخ تورم خواهد بود و نه بیشتر.

وی با بیان اینکه بخشی از گرفتاری‌های مربوط به بروز بحران دارو در ماه‌های گذشته ناشی از عدم تدبیر بموقع بود، گفت: اکنون در تلاش هستیم تا وضعیت دارویی روزبه روز بهتر شود.

نوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲:۱۸ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.