پنج شنبه, ۰۲ آبان ۱۳۹۸

سراج الدین میردامادی محاکمه شد

سراج الدین میردامادی محاکمه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام به نقل از ایرنا محاکمه سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب روز چهارشنبه ۱۸ دیماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب  به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

گیتی پور فاضل وکیل سراج الدین میردامادی در گفتگو با ایرنا با اعلام این خبر گفت که قاضی صلواتی پس از طرح اتهام و پرسشهایی از موکلم پرونده را به دلیل نقص به دادسرای شهید مقدس اوین ارجاع داد.

این روزنامه نگار اصلاح طلب شب تنفیذ ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی  – دوازده مرداد ماه – به ایران بازگشت و در بدو ورود در فرودگاه امام خمینی(ره) تهران گذرنامه ایشان و همسرش توقیف شد و همچنان از خروج او ممانعت بعمل می آید.

خانم پورفاضل همچنین به ایرنا گفت که دادستانی در کیفرخواست خود خواستار اعمال ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی شده که مستوجب مجازات از سه ماه تا یکسال زندان است.

این وکیل دادگستری همچنین افزود که قاضی صلواتی هنوز مشخص نکرده که “نقص پرونده” چیست و دقیقا به دلیل نقص چه مدرکی پرونده به دادسرا عودت داده شده است. ایشان موارد اتهامی سراج الدین میردامادی را مصاحبه ها و مطالب منتشره در رسانه ها دانست این در حالی است که قانون اساسی جمهوری اسلامی آزادی بیان و عقیده را تضمین کرده است.

پورفاضل افزود که موکلش ” جانباز ” جنگ است و هنوز ترکش هایی در بدن دارد که نیاز به درمان دارد. وی میردامادی را یک اصلاحگر و منتقد دلسوز که به دنبال اصلاح و نه عناد بوده دانست که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را قبول و به آن ملتزم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام پرونده تشکیل شده در خصوص مصاحبه ها و مقالات سراج الدین میردامادی در سال ۹۱ توسط وزارت اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد به دادسرای شهید مقدس اوین فرستاده شد اما پس از بازگشت این روزنامه نگار در مرداد ماه سال جاری  به ایران معاونت حقوقی و قضایی سپاه پاسداران پرونده دیگری تشکیل و روانه دادسرای اوین نمود که بازپرس شعبه دوم دادسرای اوین این دو پرونده را در یک پرونده تجمیع نمود و ۲۸ آبان اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در بازپرسی شعبه دوم دادسرای اوین به ایشان تفهیم شد و متعاقبا با قرار کفالت موقتا بازداشت نشد.

میردامادی در دهه هفتاد خورشیدی در روزنامه های جهان اسلام ، توس و حیات نو فعالیت می کرد و عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت ۷۵-۷۷ و نیز عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان اروپا۲۰۰۴-۲۰۰۶ بود. وی در سالهای ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیر کل انتخابات وزارت کشور دولت سید محمد خاتمی بود  و از سال ۲۰۰۱ به فرانسه مهاجرت کرد.

این روزنامه نگار اصلاح طلب از سال ۲۰۰۷ تا پیش از بازگشت به ایران- اوت ۲۰۱۳ – در مرداد ماه سال جاری برای رادیو زمانه کار می کرد.

نوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۴ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.