روایت آیت الله موسوی اردبیلی از ملاقات با آیت الله هاشمی قبل از انتخابات
روایت آیت الله موسوی اردبیلی از ملاقات با آیت الله هاشمی قبل از انتخابات

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت الله العظمی موسوی اردبیلی عصر پنج شنبه در دیدار اعضای جمعی از اصلاح طلبان استان قم، که در دفتر این مرجع تقلید در قم صورت گرفت، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: ایجاد تشکل شما، کاری بسیار خوب و ارزشمند است، چرا که تک […]

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت الله العظمی موسوی اردبیلی عصر پنج شنبه در دیدار اعضای جمعی از اصلاح طلبان استان قم، که در دفتر این مرجع تقلید در قم صورت گرفت، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: ایجاد تشکل شما، کاری بسیار خوب و ارزشمند است، چرا که تک تک اعضا، از سال‌ها قبل در صحنه‌های مختلف حضور داشته و تقریبا راه و چاه را می‌شناسید.

وی با بیان اینکه باید از عملکرد گذشته و مسائل و اختلافات درونی که باعث ایجاد شرایط ۸ سال گذشته در کشور شد، درس گرفت، خاطرنشان کرد: نتیجه انتخابات ۲۴ خردادماه نشان داد که قافیه را به کلی نباخته‌اید و از این رو باید از این فرصت بهترین استفاده را کرد.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه در فعالیت سیاسی نباید دلسرد شد و برای رسیدن به هدف مقدس و اصلاح جامعه تلاش کرد، بیان داشت: ممکن است فرد یا افرادی بعد از مدتی فعالیت سیاسی و نتیجه نگرفتن ناامید شده و پشیمان شوند و بگویند چرا اصلا در فلان کار‌ها دخالت کردیم که البته این تفکر اصلا به جایی نمی‌رسد؛ کار سیاسی زمانی نتیجه می‌دهد که از شرایط برخی از زمان‌ها خسته نشوید.

وی با اشاره به شرایط ۸ سال گذشته کشور یادآور شد: نتیجه عملکرد مسئولان در ۸ سال گذشته برای همه مردم و دلسوزان انقلاب و کشور زحمت داشت؛ شرایط به گونه‌ای بود که هیچ کس حرفش را به دیگری نمی‌گفت یا اگر می‌گفت نتیجه‌ای در بر نداشت، اما اکنون با عوض شدن شرایط می‌توان گفت وضع خوبی ایجاد شده است.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی به دیدار خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری با آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: ‌ قبل از اینکه ایشان ثبت نام کنند با ایشان دیدار داشتم و پرسیدم آیا از شرایط خسته شده‌اید یا نه؟ ایشان در پاسخ گفتند خسته شدم؛ به ایشان گفتم اگر می‌خواهید کاری برای مردم و کشور انجام دهید، معطل نکنید و ثبت نام کنید، چرا که اگر دخالت نکنید وضع کشور بد‌تر از گذشته خواهد شد و باید جواب خدا را بدهید؛ ‌ ایشان بعد از چند روز تماس گرفتند و گفتند که بعد از فکر کردن به این نتیجه رسیدم که حق با شماست.

وی اضافه کرد: بعد از اینکه ایشان ثبت نام کردند و بعد از چند روز هم شنیدیم که گفتند به بهانه پیری و از کار افتادگی ایشان را رد صلاحیت کردند در حالی که همه می‌دانیم ایشان برای سیاست پیر نیست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی مردم را عصبانی کرد و سبب شد که مردم در انتخابات به حرف ایشان گوش کنند و بنابر توصیه ایشان به آقای روحانی رأی دهند.

وی خاطرنشان کرد: حتی بعد از رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ‌ آقای روحانی دیداری با من داشت و گفت اگر صلاح می‌دانید و هر کاری لازم می‌دانید بگویید تا من انجام دهم که من به ایشان گفتم شما فعلا کاری نکنید چرا که شاید وضعی پیش بیاید که حتی آقای هاشمی و همین طور آقای خاتمی از شما حمایت کنند.

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی گفت: ‌ خوشبختانه با روی کار آمدن دولت جدید می‌بنیم که اشکالات جدی در کار‌ها وجود ندارد و فعلا اوضاع امیدوار کننده است.