سید حسن خمینی: تحقق وحدت نیازمند همت بلند مسلمین است
سید حسن خمینی: تحقق وحدت نیازمند همت بلند مسلمین است

به گزارش خط امام ، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی عصر یکشنبه در آئین ادای احترام میهمانان خارجی بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به امام راحل در سخنانی، یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی را تحقق وحدت در جامعه بزرگ مسلمانان جهان دانست. وی در ادامه اظهار داشت: خداوند متعال در […]

به گزارش خط امام ، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی عصر یکشنبه در آئین ادای احترام میهمانان خارجی بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به امام راحل در سخنانی، یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی را تحقق وحدت در جامعه بزرگ مسلمانان جهان دانست.

وی در ادامه اظهار داشت: خداوند متعال در آیه 31 سوره روم یکی از ویژگی های جامعه شرک آلود و غیر اسلامی را تفرق این جامعه و جدا شدن اعضای آن جامعه از یکدیگر عنوان کرده اند.

نوه امام راحل، همچنین با اشاره به آیه 65 سوره انعام افزود: خداوند متعال در این آیه نیز تفرق جامعه اسلامی را مایه عذاب می داند چرا که وحدت برای جامعه اسلامی یک نعمت الهی است.

حجت الاسلام سید حسن خمینی اظهارداشت: پیامبر عظیم الشان اسلام همواره جامعه اسلامی را جامعه ای یک پارچه، متحد و دارای روحی واحد معرفی کرده اند.

نوه بنیان گذار جمهوری اسلامی، در ادامه همچنین به فرمایشات امیرالمومنین علی (ع)اشاره و بیان کرد: در جامعه ای که تفرق و جدایی حاکم باشد، هیچگونه خیرخواهی نسبت به یکدیگر وجود ندارد چراکه از تفرق و جدایی هیچ خیری به امت اسلامی نخواهد رسید.

وی یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی را تحقق وحدت اسلامی در جامعه بزرگ مسلمانان جهان ذکر کرد و با بیان اینکه تحقق این وحدت نیاز به همت بلندی از سوی جامعه بزرگ اسلامی دارد اظهار امیدواری کرد تا هرچه زودتر به این هدف بزرگ انقلاب اسلامی در دنیا دست یابد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی در ادامه به برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور علما و شخصیت های دینی و فرهنگی جهان اسلام اشاره و اظهار کرد: به طور قطع برگزاری اینگونه نشست ها باعث نزدیکی هرچه بیشتر دل های مومنین به یکدیگر خواهد شد.

جمعی از میهمانان خارجی شرکت در بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از سراسر جهان، عصر یکشنبه با حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با نثار تاج گل به امام خمینی (ره) ادای احترام کردند.

منبع : ایرنا