آیت الله دستغیب : بهترین عیدی به مردم پایان دادن به حصرها و آزادی زندانیان سیاسی است
آیت الله دستغیب : بهترین عیدی به مردم پایان دادن به حصرها و آزادی زندانیان سیاسی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : آیت الله سیدعلی محمد دستغیب در دیدار با اعضای مجمع نیروهای خط امام استان فارس با اعتراض به کسانی که صراحتا با نام بردن از میرحسین موسوی او را متهم به محاربه می کنند تصریح کرد که مردم این رفتار غلط را به حساب دین اسلام می […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : آیت الله سیدعلی محمد دستغیب در دیدار با اعضای مجمع نیروهای خط امام استان فارس با اعتراض به کسانی که صراحتا با نام بردن از میرحسین موسوی او را متهم به محاربه می کنند تصریح کرد که مردم این رفتار غلط را به حساب دین اسلام می گذرانند، در حالی که سخنان این آقایان با آنچه در کتاب های دینی وجود دارد تطابق ندارد و درست نیست. افسردگی و دلسردی جوانان از تبعیض‌های ناعادلانه و عملکرد غیرصحیح است.

به گفته ی این مرجع تقلید بهترین عیدی برای مردم در این روز، که روز رحمت و تولد پیامبر رحمت است، آزادی این بزرگواران و تمام زندانی‌های سیاسی است. ما به خداوند امیدواریم و امیدمان را از دست نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، آیت الله دستغیب در بخشی از سخنان خود با اشاره به اتفاقات سال های گذشته و با تاکید بر اینکه در این ۸ سال علیرغم تذکرهای متعدد ، چهره ی زشت و بدی از اسلام ساخته شد تشریح کرد: بعد از سال ۸۸ آمدند و این مسجد را بستند. در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد، نه برای شیعه و نه برای سنی، حتی معبد یهودی‌ها را هم تا حالا با داربست نبسته‌اند! اما خداوند آن‌ها را باشتباه خویش متوجه فرمود.

متن کامل سخنان آیت الله سید علی محمد دستغیب بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی مسجد قبا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا فوت مرحومه مغفوره خواهر حجة الاسلام والمسلمین آقای کروبی را به ایشان و خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند علّو درجات برای آن مرحومه و سلامتی را برای آقای کروبی خواستارم.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَجِیبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُمْ لِمَا یُحْیِیکُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیْهِ تُحْشَرُونَ (انفال، ۲۴)

اى اهل ایمان! هنگامى که خدا و پیامبرش شما را به حقایقى که به شما [حیات معنوى و] زندگى [واقعى] مى‏ بخشد، دعوت مى‏ کنند اجابت کنید، و بدانید که خدا میان آدمى و دلش حایل مى‏ شود [تا حق را باطل و باطل را حق مپندارد] و مسلماً همه شما به سوى او محشور خواهید شد.

روز جمعه‌ای که شهید آیت الله دستغیب به مقام رفیع شهادت رسیدند قبل از آن به بنده تلفن کردند و گفتند پیش از نماز جمعه به منبر برو. بنده این آیه‌ای را که ذکر شد در آن روز خواندم. بعد از اینکه صحبت‌ها تمام شد یکی از رفقا آمد و گفت که ایشان شهید شدند و مرحوم آیت الله سیدمحمد هاشم دستغیب به منبر رفتند و این خبر را به اطلاع مردم رساندند.

حیات

حیات بردو نوع است؛ دنیوی و اخروی. چون آیه مطلق آمده و نوع حیات را مشخص نکرده، هر دو نوع را شامل می‌شود.

در روایت داریم که «الدنیا مزرعة الآخرة» دنیا مزرعه آخرت است. از نظر اسلام دنیا و آخرت در هم فرو رفته‌اند و از هم جدا نیستند. حیاتی که درآخرت عالم برزخ و قیامت نصیب ما می‌شود، مقدمه‌اش اینجاست، معلوم می‌شود که هر عملی اعم از دیدن، شنیدن، گفتن و… از نظر اسلام امکان سازندگی و مخربی برای انسان دارد.

هر کدام از اعمال ما اعم از سیاسی، اقتصادی، قضایی، عبادی وغیره شامل موضوعاتی می‌شوند که اسلام یعنی قرآن و سنت برای آن حکمی دارد. این اعمال، با فروعاتی که دارند، وقتی نیت خدایی و اسلامی داشته باشند، هم ردیف نماز قرار می‌گیرند، ولی جای آن را نمی‌گیرند.

وقتی که حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه) ظهور بفرمایند، مردم طوری ساخته می‌شوند که جمله: یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیْهِ تُحْشَرُونَ برایشان آشکار می‌شود. یعنی مردم با خدا آشنا می‌شوند و آن گنجی که درون همه است و خدا برای آن ما را خلق کرده، آشکار می‌شود لذا وقتی که حضرت صاحب الزمان ظهور کنند ۲۷ حرف ازعلوم ظاهر می‌شود.

وقتی مملکتی بر حسب قرآن و سنت راه برود و طوری که قرآن و سنت می‌گوید عمل نماید، آن مملکت تبدیل به بهشت دنیا و آخرت می‌شود و تبعیض‌های اقتصادی و سیاسی از بین می‌رود. اگر امروز در جوانان ما افسردگی و دلسردی وجود دارد و از تبعیض‌های ناعادلانه رنج می‌برند، باید بدانند که این‌ها از اسلام نیست بلکه از عملکرد غیرصحیح است. اگر عملکرد صحیح باشد همه شوق پیدا می‌کنند الّا عده کمی که فطرت خود را پایمال کرده‌اند.

 

به شما جوانان و دوستان عزیز باید عرض کنم که خدا همراه‌تان است و از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است و گاهی اوقات او را درک می‌کنید. حیف است در همین جوانی تا آنجا که ممکن است با خداوند آشنا نشوید! شرط آشنایی با خدا این است که اولا نماز را ترک نکنید. ثانیا نیتتان در همه چیز برای خدا باشد. این تشکیلاتی که درست کرده‌اید، باید برای خدا باشد یعنی باید برای این باشد که بگویید اسلام خوب است و احکام آن درست است واگر بدی وجود دارد از عملکرد ماست.

مراقب باشید که اگر مقام یا موقعیت خاصی پیدا کردید، به مردم ظلم نکنید. به قول امام و آیت الله بهشتی بگویید: خدمتگزار مردم هستیم و می‌خواهیم شب و روز در خدمت مردم باشیم. همه می‌دانیم در هشت سال گذشته چقدر اسلام زشت و بد نشان داده شد و چه بسیار کسانی که به خاطر عمل غیرصحیح از دین زده شدند و ما هم خیلی متذکر شدیم. چه خوب بود که در هر جهتی از جهات مختلف کشور افراد متعهد و متخصص مامور می‌شدند و ضربه‌هایی که کشور و مردم در این هشت سال خوردند، که جبران آن‌ها سال‌های متمادی طول می‌کشد را بررسی می‌نمودند البته عده قلیلی از این آب گل آلود ثروت‌ها اندوختند که بعضا ظاهر می‌شود.

آقای موسوی در زمان نخست وزیریشان انتخاب های خوبی برای پستهای دولتی داشتند. چند روز قبل نامه‌ای دیدم که آقای رجایی به بنی صدر نوشته بود به این مضمون که من برای وزارت خارجه میرحسین موسوی را انتخاب کرده‌ام که بهتر از او کسی را سراغ نداشتم. نامه‌ای هم از آیت الله خامنه‌ای بود که جناب آقای موسوی را من می‌شناسم و از ایشان خیلی تعریف کردند.

این اشخاصی که می‌آیند در تلویزیون به صورت صریح صحبت می‌کنند و اسم می‌آورند، مردم از این آقایان توقع دیگری دارند. اینکه بگویند حکم این‌ها اعدام و صد مرتبه اعدام است، درست نیست. مردم این‌ها را به حساب اسلام می‌گذارند در حالی که سخنان این آقایان با آن چیزی که ما در کتاب‌ها خوانده‌ایم تطابق ندارد، نه از جهت حکم و نه از جهت موضوع. موضوع آن اول باید آشکار شود. اینکه بگویند فلان شخص محارب است (کسی که سلاح به دست می‌گیرد و مردم را تهدید می‌کند) درست نیست.

بنده فکر می‌کنم اگر آقایان مقداری تامل می‌کردند، همه چیز برایشان آشکار می‌شد. اینکه فکر کنند اگر این آقایان آزاد شوند عده‌ای را جمع می‌کنند و مثل مصر می‌شود اشتباه است. آقای موسوی اصلاً نمی‌خواهد نظام را بر هم بزند او با آیت الله خامنه‌ای و رهبری ایشان معارض نیست.

بعد از سال ۸۸ آمدند و این مسجد را بستند. در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد، نه برای شیعه و نه برای سنی، حتی معبد یهودی‌ها را هم تا حالا با داربست نبسته‌اند! اما خداوند آن‌ها را به اشتباه خویش متوجه فرمود.

بهترین عیدی برای مردم در این روز، که روز رحمت و تولد پیامبر رحمت است، آزادی این بزرگواران و تمام زندانی‌های سیاسی است. ما به خداوند امیدواریم و امیدمان را از دست نمی‌دهیم.