بررسی حادثه آتش‌سوزی جمهوری
بررسی حادثه آتش‌سوزی جمهوری

دبیر مجمع نمایندگان تهران گفت: در صورتی که لایحه بودجه در دستور کار قرار نگیرد و چهارشنبه مجلس بررسی بودجه را در دستور نداشته باشد، مجمع نمایندگان تهران حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری و نیز اتفاق رخ داده در مترو را با حضور مسئولان بررسی می‌کند. حسین طلا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی […]

دبیر مجمع نمایندگان تهران گفت: در صورتی که لایحه بودجه در دستور کار قرار نگیرد و چهارشنبه مجلس بررسی بودجه را در دستور نداشته باشد، مجمع نمایندگان تهران حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری و نیز اتفاق رخ داده در مترو را با حضور مسئولان بررسی می‌کند.

حسین طلا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب افزود: بنابراین اگر جلسه مجمع تهران برگزار شود مسئولان حمل و نقل و مترو به منظور بررسی حادثه رخ داده در مترو تهران و معاونت خدمات شهری و همچنین مسوولان وزارت کار در مورد حادثه آتش سوزی خیابان ابوریحان (خیابان جمهوری) به بررسی موضوع در جلسه مجمع نمایندگان تهران خواهند پرداخت.

وی درباره‌ی این که چرا وزیر کار باید در این زمینه حضور یافته و توضیحاتی ارائه کند، گفت: کارگاهی که حادثه در آن اتفاق افتاد و منجر به کشته شدن دو نفر شد در سال 57 راه اندازی شده است باید مشخص شود که آیا مسئولان وزارت کار به منظور بازرسی حضور پیدا کره‌اند و اگر بازرسی‌های خود را انجام داده و تذکر هم داده‌اند اما ترتیب اثر داده نشده است با عاملان برخورد شود.

بنابراین باید به درستی مشخص شود که چرا آتش سوزی به این شکل اتفاق افتاده و پله اضطراری وجود نداشته و حتی پله‌های معمولی هم مملو از کالاهای قابل اشتعال بوده است.

اگر هم امکان بازرسی توسط دستگاه مربوطه وجود نداشته می‌بایست بر اساس آیین نامه شورای حفاظت فنی از بخش خصوصی نیز کمک گرفته شود.