دل نوشته های فرزندان شهدا برای «عمو ابراهیم» + تصاویر دستخط
دل نوشته های فرزندان شهدا برای «عمو ابراهیم» + تصاویر دستخط

«نوزادش را که نشانش دادند، سرفه می کرد؛ و من معنی این سرفه ها را می فهمیدم، چون هر وقت با «بابا» صحبت می کردم جوابم یک چیز بود: سرفه، سرفه، سرفه» این را علی پسر شهید مدق گفت وقتی این سکانس «از کرخه تا راین» را ماندگارترین سکانس فیلم های حاتمی کیا خواند؛ اما […]

«نوزادش را که نشانش دادند، سرفه می کرد؛ و من معنی این سرفه ها را می فهمیدم، چون هر وقت با «بابا» صحبت می کردم جوابم یک چیز بود: سرفه، سرفه، سرفه» این را علی پسر شهید مدق گفت وقتی این سکانس «از کرخه تا راین» را ماندگارترین سکانس فیلم های حاتمی کیا خواند؛ اما در سوی دیگر سالن ابراهیم بود که به پهنای صورت اشک می ریخت.

ابراهيم حاتمي کيا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : دوشنبه 7 بهمن 1392 ساختمان تازه نوسازی شده سپاه تهران که حالا محل سازمان سینمایی اوج است، میزبان فرزندان و همسران شهدا بود که می خواستند از «ابراهیم حاتمی کیا» به پاس عمری تلاش و مجاهدت در عرصه سینما تقدیر و تجلیل کنند.

سلیمه رودکی مجری برنامه گفت: ما دختر شهیدها رسمی داریم که پدران یکدیگر را عمو صدا می کردیم و حالا به شما می گوییم «عمو ابراهیم».

آن ها برای عمو ابراهیم شان دل نوشته هایی نوشتند و تقدمیش کردند که یادگاری باشد در این گنبد دوار.

فرزندان شهیدان: عبدالله رودکی، محمدابراهیم همت، محمود کاوه، مجتبی محدث، حمید باکری، عباس ورامینی، کاظم نجفی رستگار، علیرضا عاصمی، احمد کشوری، اکبر نجفی، محمدجواد تندگویان، غلامعلی معتمدی، مهدی زین الدین، محمد علی فیاض بخش، محمد حسن ترابیان، حسن عباسپور، یدالله سالاری پور، اکبر قدیانی، منوچهر مدق، سیدهادی مرقاتی، موسی کلانتری، حسن تهرانی مقدم، سیدعباس جولایی، سیدمحسن صفوی،سید باقر طباطبایی نژاد، سید محمدرضا دستواره، مصطفی اردستانی، محسن محمدباقری، موسی نامجوی، یوسف کلاهدوز، احمد شجاعی، عباس کریمی، علی صیاد شیرازی، جلال کاوند، سیدعبدالحمید قاضی میرسعید، مجدی حاج حاتم.

محمد حسین ورامینی

عموجان! آرزو داشتم که ساعت ها و ساعت ها با تو از غم ها و شادی های فرزندان و همسران شهداء بگویم اما «چ» کنم که همیشه: چقدر زود دیر می شود! عمو ابراهیم! شما را جوانمردی از طایفه کهنه عیاران می دانم که با وجود تمام آزارها و سختی ها و کینه های غایبان و فراریان دیروز و حاضران و کاسبان امروز، مردانه بر عهد خود محکم ایستاده ای و هنوز قصه کسانی را می گویی که رفتند تا راه کربلا را برای تمام دل های کربلایی باز کنند.

سیدمحمد و سید مهدی جولایی

پیش کش به چشمی که دید تا پسران غیرت پدران را نشان کنند که این خود والاترین نشان است.

داوود کریمی

روایت های دل نشین شما در قامت یادگاری متعهد که با نگاه هنرمندانه اش عطر پدرانمان را در خاطرمان زنده نگه می دارد ستودنی است. پاداش مجاهدت های شما رسیدن به قافله ی دوستانتان باشد انشاء الله

رسول عاصمی

… عباس آژانس شیشه ای بوی پیراهن یوسف داشت …

آسیه باکری

تمام تصویر ما در زندگی از آنچه پدرانمان می بودند از تصویرسازی های شماست. تصویر پدر را در چشم های حاج کاظم بارها دیدم و اشک های کودکی ام را در کنار راین ریختم، با به نام پدر حرف های ناگفته این سال ها را فریاد زدم.

سوده و فاطمه نجفی

قدم نهادن در مسیر فرهنگ و هنر علاوه بر عزمی برخاسته از ایثار و تعهد، قدم هایی محکم و استوار، بصیرتی دین مدار و پرعیار می طلبد. برای موفقیت و سربلندی تان همواره دعا خواهیم کرد.

محمدمهدی تندگویان

بخش جدانشدنی از تاریخ هنر ایرانی… به نام سبز حاتمی کیا

فاطمه سادات مرقاتی خویی

حاتمی کیا بودن سخت است این را خوب می دانم! باید جامعه ای را که از تو توقعات عجیب و قریب دارد بفهمی، باید مراقب چشم هایی که نگاهت می کنند اما تو را نمی بینند باشی، باید به گوش هایی که صدایت را می گیرند اما حرفت را نمی شوند حق بدهی. اما همیشه تحسین ات کرده ام که مرد زمانه خویشتنی.

سیدمجتبی طباطبایی نژاد

آقا ابراهیم عزیز… به خاطر موجی که مرده بود؛ و تو در دلم زنده کردی اش تو را سپاس می گویم.

بنت الهدی ترابیان

در آن زمان که ناقوس های عشق به صدا در می آیند طنین عاشقانه مردی به گوش می رسد که در این آستانه ی وحشت بار انسانیت، چه صادقانه و جسورانه از عشق می گوید.