فرستاده نبیه بری برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر
فرستاده نبیه بری برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر

به گزارش خط امام فرستادۀ ویژۀ لبنان به طرابلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری لیبیا الوطنیة گفت : نامه‌ای که من افتخار تسلیم آن را به ریاست محترم کنگرۀ لیبی داشتم، از جانب برادر او، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان بود که حاوی تبریک به او در آستانۀ سالگرد پیروزی هفدهم فوریه بود. همچنین این نامه […]

به گزارش خط امام فرستادۀ ویژۀ لبنان به طرابلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری لیبیا الوطنیة گفت : نامه‌ای که من افتخار تسلیم آن را به ریاست محترم کنگرۀ لیبی داشتم، از جانب برادر او، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان بود که حاوی تبریک به او در آستانۀ سالگرد پیروزی هفدهم فوریه بود. همچنین این نامه حاوی برخی مسائل و اقدامات و نتایج به دست آمده، مربوط به قضیۀ امام موسی صدر و دو همراهش بود.

وی افزود: پاسخ جناب نوری ابوسهمین بسیار رضایت بخش بود و ایشان بر پیگیری این قضیه از جایگاه قانونی و معنوی خود برای رسیدن به مقصود و اجرای مطلوب این کار و نیز رسیدن به تفاهم‌نامه‌ای میان دو کشور برای گشودن عرصه‌های مختلف مورد اهتمام دو کشور دوست، تأکید کرد.

بنا بر این گزارش، دو طرف در این دیدار که در مقر دیوان ریاست کنگرۀ لیبی در طرابلس انجام شد، بر روابط دوجانبۀ لیبی و لبنان و راه‌های استحکام این روابط و استفاده از متخصصان لبنانی در کارهایی که در خدمت به مصلحت مردم هر دو کشور باشد، تأکید کردند.

ایوب حمیّد، فرستادۀ ویژۀ نبیه بری در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی لیبی گفت: ما امیدواریم که میان لبنان و لیبی روابط خوبی برقرار شود، خصوصاً بعد از پیروزی بزرگ مردم لیبی بر دیکتاتوری که جلاد لیبی و لبنان، هر دو بود. اما می‌دانید که مسئله امام موسی صدر و دعوت او به لیبی و ربودن او در این کشور هنوز حل نشده و امام کسی است که برای لبنانیان و برای همۀ مسلمانان و همۀ اعراب، شخصیتی فکری و فرهنگی و آزادی‌خواه است.

وی افزود: این مسئله‌ای است که هرگز گرد زمان و فراموشی بر آن نمی‌نشیند. بلکه قضیۀ امام صدر همچنان زنده است، علی‌رغم کوشش‌های نظام مدفون قذافی برای از بین بردن آن و تحریف حقایق آن و ادعاهای دروغینی که یا بر زبان خود قذافی جاری می‌شد یا بر زبان مزدوران او که سخنانی را تکرار می‌کردند که او به آنان دیکته کرده بود.

یکی از خبرنگاران: آیا به نتیجه‌ای هم رسیده‌اید؟

ایوب حمید: چنان که گفتم این قضیه همچنان زنده است و بعد از پیروزی انقلاب لیبی فرصت ویژه‌ای برای ما به وجود آمده است. بعد از انقلاب لیبی گروه‌های مختلفی از لبنان به لیبی آمدند و این پیروزی را به مردم لیبی تبریک گفتند و…