شرایط جدید شیخ مهدی کروبی
شرایط جدید شیخ مهدی کروبی

حسین کروبی فرزند حجت الاسلا م والمسلمین مهدی کروبی در گفت وگو با ایسنا با تایید این خبر گفت: شب یکشنبه آقای مهدی کروبی به همراه ماموران امنیتی به منزل خود در جماران منتقل شدند. وی افزود: کارهای مقدماتی برای انجام این انتقال از حدود 10 روز پیش آغاز شده بود و شنبه شب گذشته […]

حسین کروبی فرزند حجت الاسلا م والمسلمین مهدی کروبی در گفت وگو با ایسنا با تایید این خبر گفت: شب یکشنبه آقای مهدی کروبی به همراه ماموران امنیتی به منزل خود در جماران منتقل شدند.

وی افزود: کارهای مقدماتی برای انجام این انتقال از حدود 10 روز پیش آغاز شده بود و شنبه شب گذشته این کار انجام شد. در حال حاضر ایشان در طبقه دوم مستقر هستند و ماموران در یک سوئیت مجزا در طبقه اول منزل حضور دارند.

فرزند آقای مهدی کروبی ادامه داد: البته شرایط به لحاظ امنیتی نسبت به قبل عوض نشده و فقط محل اقامت ایشان به منزل خود انتقال یافته است. وی درباره دسترسی های ارتباطی و ملاقات های مهدی کروبی نیز اظهار کرد: ماهواره، اینترنت و تلفن از دسترس ایشان خارج شده است اما ایشان می توانند شبکه های تلویزیونی صدا و سیما را تماشا کنند.

حسین کروبی افزود: از مدتی قبل ملاقات های ایشان که پیش تر چند ماه یک بار انجام می شد، وضعیت منظم تری به خود گرفت و ایشان به صورت هفته ای یک بار ملاقات داشتند که در حال حاضر در منزل خود نیز چنین شرایطی حاکم خواهد بود. البته همسر ایشان (فاطمه کروبی) محدودیتی از این نظر ندارند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط مهدی کروبی اظهار کرد: هرچه جلوتر امیدواریم شرایط بهتر شود. البته شیب بهتر شدن برخی فضاهای امنیتی ملایم است و نباید انتظارات بالایی داشته باشیم. اما امیدوار هستیم که شرایط برای ایشان و دیگر دوستان بهتر شود.

ایلنا در همین رابطه نوشت حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی، رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی، ساعت 11 شنبه شب، به منزل شخصی خود در جماران منتقل شد و حصر در این مکان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، حسین کروبی، فرزند آقای کروبی در این باره مطلبی نوشته که در بخش هایی از آن آمده است:

سرانجام پس از 3سال آقای کروبی به منزل خود در جماران منتقل و مامورین امنیتی هم در طبقه اول ساختمان مستقر شدند و در واقع حصر خانگی ایشان بعد از سه سال با همان ضوابط و شرایطی که در این مدت طی شده بود آغاز شد.

در آخرین ملاقاتم که با ایشان در بیمارستان داشتم بر این نکته تاکید داشتند که همانطور که قبلا بارها اعلام کردم خواهان محاکمه و تعیین هر قاضی از سوی مسوولان هستم و هر حکمی هم صادر شود هیچ اعتراضی نخواهم کرد. منتها فقط خواستار محاکمه ای علنی هستم که دفاعیاتم در رسانه ها منتشر شود.