اجرای متوازن و بی تنازل قانون اساسی می تواند مبنای گذار از نابسامانی ها به وضع مطلوب باشد
اجرای متوازن و بی تنازل قانون اساسی می تواند مبنای گذار از نابسامانی ها به وضع مطلوب باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام مجمع نیروهای خط امام بمناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی طی بیانیه ای ضمن تبریک این پیرروزی با اشاره به اهداف و آرمانهای انقلاب بر لزوم بازگشت به آرمانهای اولیه انقلاب و تکیه بر خواست قاطبه مردم وفادار به انقلاب که صاحبان و تصمیم گیران اصلی کشور […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام مجمع نیروهای خط امام بمناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی طی بیانیه ای ضمن تبریک این پیرروزی با اشاره به اهداف و آرمانهای انقلاب بر لزوم بازگشت به آرمانهای اولیه انقلاب و تکیه بر خواست قاطبه مردم وفادار به انقلاب که صاحبان و تصمیم گیران اصلی کشور هستن آورده است ، اجرای متوازن و بی تنازل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان میثاق ملی ایرانیان و یادگار ارزشمند امام شهیدان می تواند مبنای حرکت برای گذار از وضع نابسامان امروز به وضع مطلوب باشد.

در ادامه متن کامل این بیانیه که در اختیار پایگاه اطلاع رسانی خط امام قرار گرفته است می آید…

دهه فجر و 22 بهمن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر همه آزادیخواهان و مدافعان کرامت انسانی و جویندگان معنویت مبارک .

مجمع نیروهای خط امام(ره) این مناسبت فرخنده و خاطره انگیز برای ایرانیان را از یک سو فرصتی برای شادی و افتخار دستیابی ایرانیان به یک دستاورد بزرگ در عرصه گذار به مردم سالاری می داند و از سوی دیگر آنرا فرصتی مغتنم برای بازبینی اهداف و دستاوردهای نهضت امام خمینی (ره) ارزیابی می کند.

بی تردید از مهمترین اهداف و انگیزه های مبارزان پیشرو علیه رژیم ستم شاهی پهلوی تلاش برای استقرار نظامی بر آمده از آرا مردم و تحقق آموزه های اسلام راستین مبتنی بر توانایی پاسخگویی به نیازهای انسان خسته از ظلم و جور و تبعیض بود.

حرکت رهایی بخش امام خمینی وجدان انسانهای آزاده را بیدارتر کرد و سیل خروشان اعتراض مردمی به دیکتاتوری و اختناق شاهنشاهی را به راه انداخت و همه این فرایند با رهبری مرجعی برجسته و روشن ضمیر و معتقد به حکومت اسلامی مبتنی بر رای مردم بود و سنگ اول بنای استقرار نظام با یک رفراندم آزاد گذاشته شد و از آن پس بطور متوسط هر سال یک انتخابات طراحی شد و همه مسولان کشور بطور مستقیم و مع الواسطه با رای مردم برگزیده شدند.

قانون اساسی به عنوان میثاق ملی ایرانیان برای گذار به مردم سالاری همراه با تنظیم حقوق و تکالیف مشخص حاکمیت و شهروندان در همان ماه های نخست پیروزی انقلاب به تصویب رسید و سندی ماندگار در راستای اهداف و آرمان های بلند ملت ایران شد.

اسلام به عنوان بخش عمده ای از دغدغه مبارزان پیشرو انقلاب مبنای حرکت و تلاش برای تغییر یک نظام دین ستیز و گذار به نظامی مبتنی بر کرامت انسانی و معنویت بود که با قرائت و برداشت رحمانی امام و شخصیت های برجسته انقلاب همسو بود . اسلام مبارزان مسلمان و پیششگامان انقلاب ، اسلام زندگی و تعالی انسانی بود .

اما متاسفانه در سال های اخیر بعضی روایت ها و تفسیرهای نامتعارف و بی ارتباط با آرمان های انقلاب اسلامی از سوی گروهی متحجر و مقدس نما که طعم تلخ محرومیت ها و سختی های دوران مبارزه را هم نچشیده اند تصویری مبهم و و نادرست از انقلاب اسلامی و اهداف انسانی و اسلامی آن نزد افکار عمومی و بویژه نسل جوان ارائه نموده است . این جریان که به رسانه ملی و رسانه های برخوردار از بیت المال نیز دسترسی دارد همواره تلاش کرده تا همسو با افراط گرایان در سایر کشور ها و هماهنگ با رسانه های قدرت های سلطه طلب چهره ای خشن و بی اعتنا به آزادی ها و حقوق مردم از اسلام و نظام منبعث از آن ارائه کند .

اما با تمام این دشواریها و ناملایمات مردان و زنان معتقد به آرمان انقلاب اسلامی ذره ای تردید به خود راه نمی دهند و یقین دارند که انقلاب اسلامی در سال 57 رویدادی درست بود که در مسیر حرکت تاریخی ملت ایران باید به وقوع می پیوست و باید همواره تلاش کرد با روش های مسالمت آمیز و اقناعی و در راستای اصلاحات گام به گام مبتنی بر کار فرهنگی عمیق و ریشه دار نظام بر آمده از انقلاب مردمی را به سمت هر چه مردمی تر شدن و هر چه آزادتر شدن هدایت نمود و این نمی شود مگر با بازگشت به آرمانهای اولیه انقلاب و تکیه بر خواست قاطبه مردم وفادار به انقلاب که صاحبان و تصمیم گیران اصلی کشور هستند.

اجرای متوازن و بی تنازل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان میثاق ملی ایرانیان و یادگار ارزشمند امام و شهیدان می تواند مبنای حرکت برای گذار از نابسامانی ها به وضع مطلوب باشد. دولت برآمده از انتخابات شکوهمند یازدهمین دوره ریاست جمهوری هم با اعتماد و مشروعیت بالا بیشترین زمینه را برای تقویت همبستگی و وحدت ملی دارد و می تواند بییش از پیش مسیر وحدت و آشتی و همدلی برای حرکت به سمت توسعه و رفاه و آزادی و قانونمندی را فراهم کند.

مجمع نیروهای خط امام در کنار مبارزان قدیم و خستگی ناپذیر با تکیه بر آرمانهای انقلاب و امام خمینی (ره) ضمن حمایت از دولت محترم ، بر تحقق مطالبات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مردم در چارچوب قانون اساسی با مشی اصلاح طلبانه تاکید می کند و امید وار است دولت تدبیر و امید با استفاده از همه ظرفیت های مادی و معنوی به توفیقات مورد نظر نائل آید.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام

12 بهمن 1392