۱۰۴ قانونگذار آمریکایی در مجلس نمایندگان این کشور، طی نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا از سیاست‌های وی مبنی بر فرصت دادن به مذاکرات هسته‌ای با ایران و اولویت دادن به دیپلماسی حمایت کردند. به گزارش خط امام به نقل از رادیو اروپای آزاد٬ در نامه این قانون‌گذاران تاکید شده است که کنگره باید به […]

۱۰۴ قانونگذار آمریکایی در مجلس نمایندگان این کشور، طی نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا از سیاست‌های وی مبنی بر فرصت دادن به مذاکرات هسته‌ای با ایران و اولویت دادن به دیپلماسی حمایت کردند.

به گزارش خط امام به نقل از رادیو اروپای آزاد٬ در نامه این قانون‌گذاران تاکید شده است که کنگره باید به دیپلماسی در قبال ایران فرصت بدهد.

«دیوید پرایس» و «لوید داجت» دو نماینده‌ای که تهیه نامه و جمع‌آوری امضا برای آن را در دست داشتند هر دو از نمایندگان دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا هستند اما چهار نماینده جمهوری‌خواه نیز از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.

برای جمع امضاهای بیشتر در مجلس «باز» است.

«هافینگتون‌پست» از نامه حمایتی از سیاست‌های باراک اوباما و تقابل با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران به عنوان نشانه «ایجاد موجی» در حمایت از دیپلماسی در قبال ایران یاد کرده است.

دیوید پرایس در بیانیه‌ای که در ارتباط با این نامه منتشر کرده است٬ تاکید کرد: «معتقدم باید از فرصتی که در مقابل ما ایجاد شده استفاده کنیم تا برای برنامه هسته‌ای ایران، راه‌حلی صلح‌آمیز و دیپلماتیک بیابیم».

امضاکنندگان نامه از همکاران خود خواسته‌اند از تصویب طرح‌ها یا قطع‌نامه‌هایی که این مذاکرات یا ائتلاف بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای تهران را به خطر می‌اندازد، خودداری کنند.