تقدیر همسر شهید وصالی از حاتمی‌کیا
تقدیر همسر شهید وصالی از حاتمی‌کیا

خط امام : مریم کاظم زاده همسر شهید اصغر وصالی یاداشتی را برای ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «چ» منتشر کرده است که در سایت این فیلم آمده است. به گزارش مهر، این نامه به این شرح است: با عرض سلام آقای حاتمی‌كیا منتظر بودم سی و دومین جشنواره فیلم فجر تمام شود تا بتوانم […]

خط امام : مریم کاظم زاده همسر شهید اصغر وصالی یاداشتی را برای ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «چ» منتشر کرده است که در سایت این فیلم آمده است.

به گزارش مهر، این نامه به این شرح است:

با عرض سلام آقای حاتمی‌كیا

منتظر بودم سی و دومین جشنواره فیلم فجر تمام شود تا بتوانم حسم را درباره ماجرای ٤٨ساعته، پاوه بنویسم. فیلم را هنوز ندیدم. به هر تقدیر گذشت. خوشحال شدم از اینكه آقای حمیدیان جایزه بازیگری نقش مكمل را گرفت. حتما بطور شایسته ای نقش اصغر وصالی را بازی كرده كه مستحق چنین جایزه ای شده، مشتاقانه منتظرم تا در اولین فرصت، فیلم را ببینم.

اما این چند كلام نه به خاطر فیلم «چ» كه به خاطر زحماتی است كه برای خلق و زنده كردن یاد عزیزانمان اصغر وصالی و دستمال سرخها انجام دادید. تلاشتان ارجمند.

مراسم را از قاب تلویزیون خانه دیدم و شما بین دوستانتان نبودید. عدم حضورتان بسیار پررنگ بود ولی پررنگ تر از آن تقدیر پیاپی سایرین از شخص شما بود. به خصوص عوامل فیلم «شیار 143»

هر چند در این آشفته بازار هنر امروز ایران، فیلم و محتوای آن اهمیت بالایی دارد اما مهم تر از آن كار ارزشمند شما برای معرفی این فیلم بود. شما در این جشنواره درس بزرگی به همه همكارانتان دادید، همان درسی كه تابستان ٥٨ در پاوه، اصغروصالی، دكتر چمران، مسعود نعیمی، آقا بزرگی و سایر شهدای دستمال سرخهای پاوه به همه ما دادند. خدا همراهتان باشد كه هم زنده كننده نام شهیدان بودید و هستید، هم ادامه دهنده راه آنان.

توحید، چگونه خوب زندگی كردن، محبت كردن، به فكر دیگران بودن در غوغایی كه خودت نیاز داری به فكرت باشند از جمله درس هایی بود كه ماجرای عاشورا، پاوه و عملیات های مكرر جبهه ها به ما داده اند.

هركس وظیفه دارد تا مراقبه ای داشته باشد برای كاری كه انجام می دهد و قضاوت كارش را هم فقط خدا می داند، نه هیچ كس دیگر. خوش به حال كسی كه در مراقبه و عملكردش خدا به او بهترین جایزه ها را بدهد.

 

پیام آور یك واقعه اگر بیشتر از قهرمانان آن با اهمیت نباشد، كمتر هم نیست! اگر زینب نبود، عاشورایی هم نبود! در حقانیت و پاكی خون آن عزیزان شكی نیست، مهم این است كه این حقانیت به گوش مردمان برسد، مردمانی كه خسته از دروغ و تزویرند. مردم خود قضاوت می كنند و اینجاست كه غایت خون آن قهرمانان به ثمر می رسد. قدم بزرگی برداشتید. باز هم سپاس از اینكه یاد این شهیدان را زنده كردید.

به كوی میكده گریان و سرفكنده روم

چرا كه شرم همی آیدم ز حاصل خویش

نه عمر خضر بماند نه ملك اسكندر

نزاع بر سر دنیای دون مكن درویش

مریم كاظم‌زاده

همسرشهید اصغر وصالی