سازمان ملل متحد نسبت به فاجعه انسانی در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در اطراف دمشق هشدار داد و اعلام کرد به دلیل ادامه محاصره اردوگاه و درگیریها قادر به ارسال مواد غذایی و دارویی به هزاران غیرنظامی گرسنه در یرموک نیست. [هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک] به گزارش خط […]

سازمان ملل متحد نسبت به فاجعه انسانی در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در اطراف دمشق هشدار داد و اعلام کرد به دلیل ادامه محاصره اردوگاه و درگیریها قادر به ارسال مواد غذایی و دارویی به هزاران غیرنظامی گرسنه در یرموک نیست.

[هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک]

به گزارش خط امام خبرگزاری ایرنا طی گزارشی نوشت آنروا، سازمان کمک کننده به آوارگان فلسطینی، وابسته به سازمان ملل متحد روز شنبه نسبت به وضعیت خطرناک غیرنظامیان فلسطینی در اردوگاه محاصره شده ˈیرموکˈ در جنوب دمشق، پایتخت سوریه هشدار داد و اعلام کرد به دلیل درگیری میان ارتش سوریه و شورشیان نتوانسته کمک های غذایی را به داخل یرموک بفرستد.

به گفته سخنگوی آنروا، این سازمان در یک هفته گذشته نتوانسته هیچ کمک غذایی به اردوگاه ارسال نماید.

یرموک، اردوگاه آوارگان فلسطینی تا پیش از شروع اعتراض های ضد دولتی و ناآرامی ها در سوریه بیش از 160 هزار جمعیت را در خود جای داده بود.

به دلیل جنگ داخلی و تصرف اردوگاه توسط گروه های افراط گرای مخالف دولت سوریه، بیش از 140 هزار فلسطینی ساکن این اردوگاه از آن فرار کرده اند.

این فلسطینی ها از هنگام تشکیل رژیم صهیونیستی که منجربه اخراج آن ها از خانه هایشان در فلسطین شد، در یرموک به سر می بردند.

بنا به گزارش ها، حدود 20 هزار نفر اکنون در اردوگاه یرموک تحت محاصره قرار دارند که آن ها به اندازه ای با کمبود غذا مواجه شده اند که بسیاری برای زنده ماندن حیواناتی مانند سگ و گربه می خورند.

بنا به گزارش یک سازمان نظارت بر حقوق بشر در سوریه، تاکنون 78 تن از جمله 25 زن و سه کودک در اثر گرسنگی جان خود را از دست داده اند.