علی مطهری:مشکل از ولایت مداری ماست / برخی در مجلس می خواهندچوب لای چرخ دولت بگذارند
علی مطهری:مشکل از ولایت مداری ماست / برخی در مجلس می خواهندچوب لای چرخ دولت بگذارند

به گزارش خط امام ، ˈ علی مطهری ˈ یک شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه مفید قم، پس از سخنرانی درباره انقلاب اسلامی و ریشه های آن به سووالات دانشجویان پاسخ داد. وی در پاسخ به سؤالی رفراندم را در هر موضوعی دارای قابلیت اجرا ندانست و افزود: دموکراسی ایران به احکام اسلامی مقید […]

به گزارش خط امام ، ˈ علی مطهری ˈ یک شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه مفید قم، پس از سخنرانی درباره انقلاب اسلامی و ریشه های آن به سووالات دانشجویان پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤالی رفراندم را در هر موضوعی دارای قابلیت اجرا ندانست و افزود: دموکراسی ایران به احکام اسلامی مقید است و معتقدم در مسائلی که حساسیت زیادی داشته و تخصصی هستند باید مصلحت کشور در نظر گرفته شده و جایی برای همه پرسی نیست.

وی در پاسخ به سووالی دیگر با اشاره به نحوه رفتار تقابل گونه برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولت ابراز داشت: برخی نگران هستند که شرایط دوران اصلاحات از نظر سیاسی و فرهنگی بر کشور حاکم شود اما معتقدم در دوران احمدی نژاد تساهل و تسامح بیش از دوران اصلاحات بود.

وی اظهار کرد: البته دولت یازدهم آن طور که باید اصولگرایان را به کار نگرفته است و بیش از این از این دولت انتظار داشتیم.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: برخی نمایندگان در زمان حاضر احساس می کنند نقشی در اداره کشور ندارند و برخی نمایندگان نیز گمان می کنند دولت با اصولگرایان بیگانه است.

وی اضافه کرد: همین طرز فکر باعث شده است که شاهد رای منفی نمایندگان باشیم اما اکثریت مجلس از چنین تفکری برخوردار نیستند.

مطهری افزود: در عین حال معتقدم برخی افراد در مجلس به دنبال ضربه زدن هستند و سعی می کنند چوب لای چرخ دولت بگذارند.

وی بیان داشت: برخی قصد دارند فضایی بوجود آورند تا کسی در کشور برای انتقاد جرات پیدا نکند این در حالی است که رهبر معظم انقلاب چنین نظری ندارند

این نماینده مجلس اظهار کرد: در حقیقت مشکل در نوع ولایت مداری برخی از ما است، باید نوع برداشت خود از ولایت فقیه را اصلاح کنیم و این گونه نیست که بدانیم نظر ایشان در انتخابات چیست و پس از آن همه ساکت باشیم.

مطهری تاکید کرد: همه باید از احکام حکومتی اطاعت کنند اما اگر در مسائل دیگر کسی خلاف نظر رهبری عقیده و نظری داشت ضد ولایت فقیه نیست.

وی در پایان بیان داشت: ولایت فقیه اصلی مترقی است اما با این حال برخی چنان آن را نشان می دهند که دیگران گمان کنند ولایت فقیه مخالف آزادی بیان و عقیده و دموکراسی است.
منبع : ایرنا