وزیر جهاد : به دنبال کشورهای مناسب برای کشت هستیم
وزیر جهاد : به دنبال کشورهای مناسب برای کشت هستیم

خط امام – وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال کشورهای مناسبی برای کشت فراسرزمینی هستیم تا سرمایه گذاری در این مناطق از لحاظ اقتصادی پشتوانه خوبی برای افزایش تولید، امنیت غذایی و اشتغال کشور باشد. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا محمود حجتی شامگاه سه شنبه در حاشیه دیدار با رییس مجلس کشور […]

خط امام – وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال کشورهای مناسبی برای کشت فراسرزمینی هستیم تا سرمایه گذاری در این مناطق از لحاظ اقتصادی پشتوانه خوبی برای افزایش تولید، امنیت غذایی و اشتغال کشور باشد.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا محمود حجتی شامگاه سه شنبه در حاشیه دیدار با رییس مجلس کشور سودان در جمع خبرنگاران گفت: در این راستا در تلاشیم کشورهای مناسبی را برای تولید فراسرزمینی محصولاتی که در ایران قابل کشت نیست و یا ما در کاشت انها با محدودیت منابع ابی مواجه هستیم، بیابیم و قراردادهای بلندمدتی در این بخش منعقد کنیم.

حجتی افزود: کشور سودان برای کشت فراسرزمینی باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد ، زیرا به دنبال سرمایه گذاری در زمینه کشت فراسرزمینی در مناطق خشک و نیمه خشک همانند کشور خودمان که با محدودیت منابع آبی مواجه باشد، نیستیم.

** به طور جدی به دنبال بازپس گیری ساختمان شیشه ای هستیم

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: طبق تاکید رئیس جمهوری ، وزارت جهادکشاورزی نیز به طور جدی به دنبال باز پس گیری ساختمان شیشه ای این وزارتخانه است .

وی افزود: متاسفانه با اقدامات صورت گرفته تاکنون نتیجه ای نگرفته ایم و همچنان این ساختمان در اختیار دستگاه دیگری است.

** قیمت پایه هر کیلوگرم شیرخام 13 هزار ریال است

حجتی درباره اعتبار سه هزار میلیارد ریالی (300 میلیارد تومان) پول شیر دامداران نیز گفت: ما به دنبال این هستیم دامداران و تولید کنندگان شیرخام متضرر نشوند، بنابراین طبق بررسی کارشناسی قیمت هر کیلوگرم شیرخام 14 هزار و 500 ریال (1450 تومان ) تعیین شده بود اما با تفاهمات وزارت جهاد کشاورزی، اتحادیه دامداران و دولت قرار شد مبلغ پایه مصوب برای هر کیلوگرم شیرخام 13 هزار ریال ( 1300 تومان) درنظر گرفته شود.

حجتی گفت: بنابراین وزارت جهادکشاورزی به دنبال این است که به ازای هر کیلوگرم شیرخام مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان )در اختیار دامداران قرار بگیرد.

به گفته وی دولت برای اینکه این مبلغ از سوی مصرف کنندگان پرداخت نشود، مابه التفاوت پول شیر را تامین و پرداخت کرد .

وی درباره اینکه دولت برای سال آینده چه اعتباری به این بخش اختصاص داده است نیز گفت: برای سال اینده باید ببینیم دولت چه منابعی و چه میزان اعتبار می تواند به این بخش تخصیص دهد و به طور حتم در آینده تصمیم گیری منطقی برای این بخش گرفته می شود.