از کودکان شین آبادی تا ابراهیم حاتمی کیا مهر باران  شدند (گزارش تصویری)
از کودکان شین آبادی تا ابراهیم حاتمی کیا مهر باران  شدند (گزارش تصویری)

به گزارش خط امام ، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی – دانشجویی مهرباران (یادواره شهید چمران ) با استقبال پرشور دانشجویان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و با حضور مسوولان جهاد دانشگاهی ، نمایندگان وزارت علوم ،کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر برگزار شد با حاشیه های همراه بود. […]

به گزارش خط امام ، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی – دانشجویی مهرباران (یادواره شهید چمران ) با استقبال پرشور دانشجویان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و با حضور مسوولان جهاد دانشگاهی ، نمایندگان وزارت علوم ،کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر برگزار شد با حاشیه های همراه بود.

محوطه و بالکن های سالن فردوسی مملو از جمعیت دانشجویان بود به حدی که خبرنگاران جایی برای نشستن پیدا نکرده و مجبور به پوشش سرپایی خبر خود شدند.

حضور عکاسان و فیلمبرداران قابل توجه بود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی نوشت؛ در ابتدای مراسم فیلم ˈچˈ ساخته ابراهیم حاتمی کیا پخش شد که پایان آن با کف زدن های دانشجویان همراه شد.

ورود ابراهیم حاتمی کیا با فریاد شادی،کف و سوت زدن های حاضران همراه بود و حاتمی کیا با تکان دادن دست به ابراز احساسات حاضران پاسخ گفت.

پس از سخنرانی مسوولان و ابراهیم حاتمی کیا که از شور و هیجان دانشجویان قدردانی کرد تندیس جشنواره به وی اهدا شد، سالار پویان برگزیده بخش عکس جشنواره ، دسته گل خود را به ابراهیم حاتمی کیا اهدا کرد.

علی ضیا که اجرای برنامه را بر عهده داشت از حاضران خواست تا به احترام حاتمی کیا برخاسته و وی را تشویق کنند،شور و هیجان به حدی بود که مجری گفت : سوت های بلبلی شما آنقدر زیاد است که فکر می کنم در استادیوم آزادی هستم ، ندیده بودم خانم ها اینگونه سوت بزنند.از من خواستند تا هیجان شما را کنترل کنم اما باید بگویم دانشجو هستند و می خواهند شاد باشند.

در این برنامه از سعید بابایی متولی دبیرخانه حمایت از محرومان نیز تقدیر شد.

یکی ازدانشجویان حاضر با صدای بلند از شهرام ناظری نام برد که بدلیل کسالت در برنامه حضور نیافته بود.

در ادامه برنامه سه تن از کودکان شین آبادی که برای اهدای لوح به شهرام ناظری به همراه والدین خود در این مراسم حضور یافته بودند بر روی سن رفته و حاضران در سالن چند دقیقه به صورت سرپا و به افتخار آنها کف زدند.

مجری برنامه به وعده های داده شده مسوولان در زمینه استخدام ، اعطای وام 50 میلیونی و درمان این دانش آموزان اشاره کرد و گفت : هزینه جراحی و درمان این کودکان بالاست اینها برای تقدیر از اقدام انسان دوستانه شهرام ناظری و تجلیل از وی در این مراسم حاضر شدند.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا کسی حاضر هست صورت این عزیزان را ببوسد که در این هنگام بانویی از خطه کردستان روی سن رفت و صورت کودکان حاضر را بوسید که این اقدام با تشویق گرم همراه با احساسات حاضران همراه شد.

در ادامه مجری برنامه از والدین کودکان شین آبادی خواست تا چند کلمه ای با حاضران سخن گفته و خواسته های خود را مطرح کنند.

پدر سیما مرادی از مردم خونگرم ایران ، پزشکان واساتید دانشگاه و مهرورزی دانشجویان قدردانی کرد.

رحمان اسماعیل پور نیز از ابراز لطف مردم ایران بویژه دانشجویان تشکر کرد.

در ادامه پدر سیما مرادی با انتقاد از کم توجهی مسوولان در امر درمان و هزینه کرد برای کودکان شین آبادی گفت : قرار بود این کودکان به خارج اعزام شوند که محقق نشد.

وی به نحوه بروز حادثه و روند درمان کودکان اشاره کرد و گفت : والدین این کودکان درگیرند و مدام در حال تردد به شهرستان ها هستند ، قرار بود مستمری دایم به آنها تعلق گیرد که کاری بجز درمان برای آنها انجام نشده است.
در ادامه برنامه تعدادی از دانشجویان هدایایی به رسم یادبود و همدردی با کودکان شین آبادی به آنها اهدا کردند.

قرار بود لوح تقدیر کودکان شین آبادی نیز به شهرام ناظری اهدا شود که به دلیل کسالت و نبود وی در مراسم تنها متن آن قرائت شد.
عکس : آرش خاموشی – ایسنا

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۱۵۷.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۲۰۷.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۲۱۶.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۲۳۰.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۲۴۷.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۲۵۵.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۳۱۸.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۳۲۷.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۳۳۶.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۵۴۹.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۵۵۶.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۶۰۳.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۶۲۶.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۶۳۶.jpg

۲۰۱۴۰۳۰۶-۱۱۰۶۳۱.jpg