انتقاد اردوغان از رییس جمهوری آمریکا
انتقاد اردوغان از رییس جمهوری آمریکا

ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه از فعالیتهای سیاسی ˈفتح الله گولن ˈ در آمریکا که از او به عنوان رهبر ˈدولت موازیˈ در این کشور یاد می شود از ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرد. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، نخست وزیر ترکیه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈآ.تی.ویˈ […]

ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه از فعالیتهای سیاسی ˈفتح الله گولن ˈ در آمریکا که از او به عنوان رهبر ˈدولت موازیˈ در این کشور یاد می شود از ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، نخست وزیر ترکیه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈآ.تی.ویˈ با اشاره به گفت و گوی تلفنی اش با رییس جمهوری آمریکا گفت: در این تماس تلفنی نگرانی خود را از فعالیت های فتح الله گولن که در ˈپنسیلوانیاˈ زندگی می کند ، اعلام کردم .

در پی عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان استانبول در 26 آذر ماه گذشته که منجر به دستگیری شماری از منتسبان دولت ، دو نفر از فرزندان وزرای کابینه سابق و برخی از فعالان اقتصادی به اتهام اخذ رشوه و فساد اقتصادی شد ، اردوغان دولت موازی به رهبری گولن را مسوول این عملیات دانست.

اردوغان افزود: در این تماس تلفنی متذکر شدم که فردی که مسوول ناآرامی ها در ترکیه است و امنیت این کشور را تهدید می کند، در آمریکا اقامت دارد و من انتظار دارم آنچه که لازم است، انجام شود.

نخست وزیر ترکیه در باره درخواست از پلیس بین المللی (اینترپل) برای دستگیری گولن اظهار داشت : در این راستا باید راهکارهای قانونی مورد بررسی قرار گیرد و سپس اقدام شود.