خط امام : کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز سفر خود به تهران که همزمان با روز جهانی زن (8 مارس) بود، با جمعی از فعالان زن از جمله با نرگس محمدی و نیز با گوهر عشقی مادر ستار بهشتی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از عصر ایران، […]

خط امام : کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز سفر خود به تهران که همزمان با روز جهانی زن (8 مارس) بود، با جمعی از فعالان زن از جمله با نرگس محمدی و نیز با گوهر عشقی مادر ستار بهشتی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از عصر ایران، خانم اشتون در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی با اشاره به اینکه موضوع حقوق بشر برای او (و اتحادیه اروپا) بسیار مهم است، اظهار کرد: ما از ابتدا در طرح موضعمان نسبت به حقوق بشر در ایران بسیار صریح بوده‌ایم.

اشتون که روز یکشنبه پردیداری داشت و از دیدار با روحانی و ظریف گرفته تا لاریجانی و جلیلی را در دستور کار خود داشت، قسمتی از برنامه سفر خود به تهران را به دیدار با زنان فعال در ایران اختصاص داد.

اشتون در بیانیه‌ای که پس از پایان سفر دو روزه‌اش به تهران منتشر کرد، اعلام کرده است: کسی نباید از اینکه در سفر من به تهران تمرکز زیادی بر موضوع حقوق بشر بود، تعجب کند. من با فعالان زن در ایران درباره شرایط زنان در این کشور گفت‌وگو کردم؛ فعالیت‌هایی که از روزنامه‌نگاری تا کمک به پناهندگان افغان، بخش‌های مختلف جامعه مدنی را در بر می‌گیرد.

اشتون پس از یک سفر دو روزه فشرده به تهران و دیدار با مقامات کشورمان، تهران را ترک کرد.