روایتی از چگونگی آزادی مرزبانان
روایتی از چگونگی آزادی مرزبانان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ؛ با اینکه رسانه ها از ازادی مرزبانان ایرانی خبرهای متعددی را مخابره کرده اند اما هنوز از چگونگی این توافق و محل تحویل مرزبانان کشورمان اطلاع دقیقی در دست نیست انتشار اخبار متناقض و مبهمی در خصوص پیکر یکی از مرزبانان که بدست این گروه تروریستی به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ؛ با اینکه رسانه ها از ازادی مرزبانان ایرانی خبرهای متعددی را مخابره کرده اند اما هنوز از چگونگی این توافق و محل تحویل مرزبانان کشورمان اطلاع دقیقی در دست نیست انتشار اخبار متناقض و مبهمی در خصوص پیکر یکی از مرزبانان که بدست این گروه تروریستی به شهادت رسیده و همچنین اطلاع از محل تحویل چهار مرزبان دیگر در دست نیست در همین رابطه یک منبع آگاه با اشاره به سناریوی جدید گروهک تروریستی جیش العدل گفت:گروه تروریستی جیش العدل قصد دارد پیکر این شهید را از طریق قاچاقچیان به داخل ایران بفرستد و بعد مدعی شود که قتل او در خاک پاکستان نبوده است.

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات جدید ریگی سخنگوی گروهک تروریستی جیش العدل مبنی بر تحویل ندادن پیکر شهید جمشید دانایی فر مرزبان ربوده ایرانی اظهار داشت: این سخنان نشان دهنده آن است که این گروهک نتوانسته است پیکر این شهید را به داخل ایران منتقل کند.

وی با بیان این که آن ها به دنبال اجرای یک سناریوی جدید هستند، افزود: گروهک تروریستی جیش العدل قصد دارد، پیکر این شهید را از طریق قاچاقچیان به داخل ایران بفرستد و بعد مدعی شود که قتل او در خاک پاکستان نبوده است.

پیش از این عبدالرئوف ریگی، سخنگوی گروهک تروریستی جیش العدل در مصاحبه با العربیه گفت: تنها چهار نظامی ربوده شده به ایران تحویل داده شدند و جسد “جمشید دانایی فر” همچنان در اختیار این گروه است.

وی توضیحی درباره محل نگهداری پیکر دانایی فر نداد.

روزنامه جمهوری اسلامی هم در ستون جهت اطلاع خود نوشت:

آزادی 4 مرزبان ایرانی ربوده شده توسط بقایای گروهک ریگی، پس از طی مراحل پیچیده ای صورت گرفت که مهم ترین عامل آن اقدام علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان بود.

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان چندی قبل با ارسال نامه ای همراه با یک جلد قرآن کریم، از ربایندگان خواست مرزبانان را آزاد کنند و از دولت جمهوری اسلامی امان نامه دریافت نمایند.

این اقدام، مورد استقبال عبدالرئوف رئیس گروهک «جیش العدل» قرار گرفت ولی بعضی از اعضا این گروهک برای جلوگیری از آزادی مرزبانان، یکی از آنها را به شهادت رساندند. سرانجام، جناح عبدالرئوف ظاهراً با غلبه بر جناح مقابل، دیروز اعلام کرد 4 مرزبان دیگر را آزاد کرده است.