خط امام – معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد: چهار مرزبان ربوده شده کشورمان دقایقی پیش به میهن بازگشتند و رایزنی برای بازگرداندن پیکر شهید «جمشید دانایی فر» ادامه دارد. «علی عبداللهی» بعدازظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره روند آزادی مرزبانان ربوده شده اظهارداشت: با توجه به تاکیدات […]

خط امام – معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد: چهار مرزبان ربوده شده کشورمان دقایقی پیش به میهن بازگشتند و رایزنی برای بازگرداندن پیکر شهید «جمشید دانایی فر» ادامه دارد.

«علی عبداللهی» بعدازظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره روند آزادی مرزبانان ربوده شده اظهارداشت: با توجه به تاکیدات حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری برای آزادی مرزبانان، تمامی مسوولان ذیربط در این باره به تلاش پرداختند.

وی ادامه داد: روند آزادی مرزبانان از چنگ گروهک تروریستی با هدایت و مدیریت وزیر کشور، تلاش های دستگاه های مختلف انتظامی و مرزبانی، وزارت امور خارجه ، وزارت اطلاعات و استانداری سیستان و بلوچستان انجام شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: جلسات مختلفی در این باره در وزارت کشور و شورای امنیت برگزار شد.

وی با بیان این که آزاد شدن مرزبانان نتیجه یک کار گروهی بوده است، گفت: این موفقیت مرهون تلاش های تمام دستگاه ها است که البته معتمدین محلی هم در این مهم یاری رسانی کرده و همراه بوده اند.

معاون وزیر کشور یادآور شد: مجموع هماهنگی ها و همکاری ها نتیجه داد و باعث شد تا ظهر یکشنبه مرزبانان به خاک جمهوری اسلامی ایران وارد شوند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: جنازه شهید دانایی فر هنوز تحویل نگرفته ایم و پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

«رامین حضرتی»، «سجاد زاهانی»، «جمشید دانایی فر»، «محمد نظامی» و «جمشید تیموری» پنج مرزبان ایرانی شامگاه 17 بهمن ماه 1392 توسط گروهک تروریستی جیش العدل در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربوده شدند و به داخل خاک پاکستان انتقال یافتند.

گروهک تروریستی جیش العدل روز شنبه 19 بهمن ماه نیز با انتشار تصاویری در توییتر خود مسولیت ربودن این پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت.

جمشید دانایی فر یکی از این پنج مرزبان ربوده شده است که یکشنبه سوم فرودین ماه این گروهک تروریستی اعلام کرد وی را به شهادت رسانده است.

این مرزبان متولد 1366 در محمد آباد سیستان و بلوچستان است که پس از اخذ مدرک دیپلم از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت بود.

خبر درحال تکمیل است.