سید حسن نصرالله :خطرسقوط نظام سوریه پایان یافته است/ نگرانی روزافزون اسراییل از ایران
سید حسن نصرالله :خطرسقوط نظام سوریه پایان یافته است/ نگرانی روزافزون اسراییل از ایران

  خط امام – « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه خطر انفجارهای تروریستی در لبنان بسیار کاهش یافته، تاکید کرد که خطر سقوط نظام سوریه پایان یافته است و از خطر تجزیه این کشور عبور کرده ایم. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، دبیرکل حزب الله در گفت […]

 

خط امام – « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه خطر انفجارهای تروریستی در لبنان بسیار کاهش یافته، تاکید کرد که خطر سقوط نظام سوریه پایان یافته است و از خطر تجزیه این کشور عبور کرده ایم.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، دبیرکل حزب الله در گفت وگویی مشروح با روزنامه لبنانی « السفیر» که قرار است فردا (دوشنبه) منتشر شود، افزود: هدف از تحمیل جنگ به سوریه تغییر مواضع آن است نه ایجاد دموکراسی و عدالت و مبارزه با فساد.

وی با بیان اینکه « تحولات میدانی در سوریه نگرانی اسراییل را افزایش داده است»،اظهار داشت که عاملان رخدادهای در جنوب سوریه و مرزهای شمالی این کشور را بطور کامل می شناسیم و در این زمینه مطمئن هستیم.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه تلاش ها برای تغییر جایگاه سوریه به دلیل اظهاراتی است که « بشار اسد» رییس جمهوری سوریه بارها بیان کرده است، تاکید کرد که بیشتر کشورها امروز بر حل سیاسی بحران سوریه تاکید دارند و مواضع روسیه در مرحله آینده مستحکم تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه « نگرانی اسراییل از ایران روز به روز افزایش می یابد»، اظهار داشت:رخدادهای در سوریه برای تحقق مهمترین گزینه های اسراییل بعداز شکست آن در جنگ سال 2006 است تا حلقه میانی محور مقاومت را از بین ببرند.

دبیرکل حزب الله براهمیت همبستگی و انسجام مردم مقاومت تاکید کرد و گفت : ما با مردم خود در باره مشارکت در سوریه مشکلی نداریم بلکه برعکس گروهی تردید داشتند اما اکنون برگزینه ما پافشاری می کنند.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: می توانم بگویم که برخی از طرفداران گروه 14 مارس ورود حزب الله به سوریه را تایید می کنند و آن را حمایت از لبنان در مقابل گروه های تروریستی تکفیری می دانند.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات در مرزهای لبنان وسوریه از سوی دو کشور خاطرنشان کرد که خطر انفجارهای تروریستی در لبنان بسیار کاهش یافته است.

دبیرکل حزب الله گفت : چند سال قبل از سخن گفتن از « بهار عربی» درباره تقسیم و تجریه چند کشورعربی مطالبی شنیده بودیم.