ادامه فشار سناتورها به اوباما برای اقدام جدی علیه روسیه
ادامه فشار سناتورها به اوباما برای اقدام جدی علیه روسیه

خط امام – در ادامه فشارهای سنای آمریکا به رییس جمهوری این کشور برای اقدام جدی علیه روسیه، سناتور ˈباب کروکرˈ از اوباما خواست تحریم های بیشتری علیه روسیه وضع کند. به گزارش خبر گزاری جمهوری اسلامی ، این سناتور جمهوریخواه از اوباما خواست که نقش رهبری خود را نشان داده و برای جلوگیری از […]

خط امام – در ادامه فشارهای سنای آمریکا به رییس جمهوری این کشور برای اقدام جدی علیه روسیه، سناتور ˈباب کروکرˈ از اوباما خواست تحریم های بیشتری علیه روسیه وضع کند.

به گزارش خبر گزاری جمهوری اسلامی ، این سناتور جمهوریخواه از اوباما خواست که نقش رهبری خود را نشان داده و برای جلوگیری از مداخله نظامی روسیه در شرق اوکراین تحریم های بیشتری علیه مسکو بویژه شرکت نفتی گازپروم وضع کند.

وی به طور غیرمستقیم دولت اوباما را مسوول سیاست های تهاجمی روسیه دانست و گفت: به جای انتظار کشیدن از نتیجه بخش بودن تحریم ها، دولت آمریکا باید با افزایش تحریم ها مانع از اشغال شرق اوکراین توسط روسیه شود.

همزمان روز شنبه سناتور جان مک کین، از چهره های تندروی حزب جمهوریخواه آمریکا دولت اوباما را به انفعال در برابر روسیه متهم کرد و گفت: با وجود هشدار ناتو درباره تهدید فزاینده نظامی روسیه علیه اوکراین، کاخ سفید از خود تحرکی نشان نمی دهد.

به گفته مک کین، دولت اوباما هیچ کاری برای کمک نظامی به اوکراین و وادار کردن روسیه به عقب نشینی از تهدیدهایش نکرده است.

بحران اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه به یکی از مهمترین چالش های غرب و مسکو در سه دهه اخیر و پس از پایان جنگ سرد تبدیل شده است.