درخواست علی نصیریان از شهرداری تهران
درخواست علی نصیریان از شهرداری تهران

خط امام – علی نصیریان در مراسم شب چراغ دو نمایش الماس و شهر تارا و مَم و زین از شهرداری تهران خواست با مساعدت خود طرح توسعه سنگلج را در سال جاری اجرا کند. به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، علی نصیریان در این مراسم گفت: چراغ های این تماشاخانه از سال 1343 با جشنواره […]

خط امام – علی نصیریان در مراسم شب چراغ دو نمایش الماس و شهر تارا و مَم و زین از شهرداری تهران خواست با مساعدت خود طرح توسعه سنگلج را در سال جاری اجرا کند.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، علی نصیریان در این مراسم گفت: چراغ های این تماشاخانه از سال 1343 با جشنواره نمایش های ایرانی روشن شده و بسیار خوشحالم که با تلاش هنرمندان این چراغ تا به حال روشن مانده است.

وی ادامه داد: سنگلج پر از خاطره های خوب است. شاید بتوان گفت این تماشاخانه، بهترین تالار اجرایی کشور است حتی به لحاظ آکوستیک و زاویه دید، از تالار اصلی تئاترشهر هم بهتر است.

این بازیگر باسابقه کشور افزود: اما ایرادهایی هم دارد. به طور مثال: لابی، اتاق های گریم و رختکن آن کوچک است. سالهاست که طرح توسعه تماشاخانه سنگلج به سد بوروکراسی و کاغذ بازی های اداری خورده است،از پیش از انقلاب تا به امروز!

نصیریان در پایان گفت: امیدوارم که امسال با مساعدت شهرداری تهران، شورای شهر و همینطور شهرداری منطقه (که همگی هم در همین خیابان مستقرند)، این طلسم شکسته شود.

حسین طاهری رییس اداره کل هنرهای نمایشی سخنران بعدی مراسم بود و طی سخنانی کوتاه ضمن تشکر از هنرمندانی که اجازه ندادند تا چراغ های سنگلج و یا تالار های دیگر خاموش شود، عنوان کرد: تمام ابزار قانونی خود را به کار خواهیم گرفت تا طرح توسعه سنگلج بالآخره به سامان برسد.

در پایان مراسم شب چراغ، استاد علی نصیریان با روشن کردن چراغ های نمادین نمایش های این تماشاخانه را افتتاح کرد.

در این مراسم هنرمندانی همچون اسماعیل خلج، داریوش مؤدبیان، هرمز هدایت، آتش تقی پور، حمید منوچهری، کاظم هژیرآزاد، احمد علامه دهر، خسرو احمدی، حسین مسافر آستانه، علی بی غم، شهرام کرمی، اتابک نادری، طوفان مهردادیان، اکبر عبد العلی زاده، عباس عبد العلی زاده، علیرضا غفاری، علی یدالهی، آزاده پور مختار، ناهید مسلمی، مائده طهماسبی و آرزو افشار حضور داشتند.

تماشاخانه سنگلج این روزها میزبان دو نمایش الماس و شهر تارا به کارگردانی میثم یوسفی و مَم و زین به کارگردانی تینو صالحی است. این نمایش ها به ترتیب در ساعت های 18:30 و 20 به روی صحنه می روند.