آیت الله جوادی آملی: ملتی که جیبش خالی باشد قدرت مقاومت ندارد
آیت الله جوادی آملی: ملتی که جیبش خالی باشد قدرت مقاومت ندارد

حضرت آیت‌الله جوادی آملی گفت: قانونی که مجلس وضع و دولت عمل می‌کند اگر اسلام مالی شوند و از آن اختلاس سه هزار میلیاردی یا امثال بابک زنجانی بیرون بیایند موجب عقب‌گرد به زمان جنگ جهانی خواهند شد به گزارش خط امام به نقل از شفقنا در قم، مفسر قرآن کریم در جمع اعضای شورای […]

حضرت آیت‌الله جوادی آملی گفت: قانونی که مجلس وضع و دولت عمل می‌کند اگر اسلام مالی شوند و از آن اختلاس سه هزار میلیاردی یا امثال بابک زنجانی بیرون بیایند موجب عقب‌گرد به زمان جنگ جهانی خواهند شد

به گزارش خط امام به نقل از شفقنا در قم، مفسر قرآن کریم در جمع اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: ما ایرانی هستیم ولی در درجه اول مسلمانیم.

او افزود: در زمان جنگ جهانی اول و دوم و دوره‌های پس از آن مشاهده کردیم که همواره باید در مقابل غربی‌ها سر تعظیم فرود بیاوریم و عملا هیچکاره بودیم ولی پس از انقلاب که نظام اسلامی مستقر شد و زیر نظر ولایت فقیه اداره شدیم، دیگران مجبور شدند در مقابل ما تسلیم شوند.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه به یاد دارم صبح روز 28 مرداد 1332 شعار مرگ بر شاه میان مردم سر داده می‌شد گفت: با این حال پس از کودتای آمریکایی، شعار جاوید شاه طنین‌انداز شد و این امر نشان می‌دهد وقتی اسلام را مورد توجه قرار نمی‌دادیم مجبور بودیم در مقابل آمریکا تسلیم شویم.

مفسر قرآن کریم ادامه داد: نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد حرکت‌های مردمی با محوریت مساجد شکل بگیرند و اسلامیت ما عینیت یابد و از همین موقع بود که دشمنان در مقابل خواسته‌های ملت مسلمان ایران تسلیم شدند.

او با اشاره به پرچم‌های «یا حسین(ع)»، «یا زهرا(س)» و «یا علی(ع)» در دوران جنگ در دست رزمندگان ایرانی گفت: پرچم سه رنگ ما را نجات نداد بلکه عامل پیروزی ما تمسک به اسلام و اهل بیت(ع) بود.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه دین، محور اصلی فعالیت‌ها و گوهر وجودی انسان است عنوان داشت: پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن با تکیه بر ارزش‌های دینی تحقق یافته است.

او در ادامه با بیان اینکه قانونی که مجلس وضع و دولت عمل می‌کند اگر اسلام مالی شوند و از آن اختلاس سه هزار میلیاردی یا امثال بابک زنجانی بیرون بیایند موجب عقب‌گرد به زمان جنگ جهانی خواهند شد گفت: بیراهه رفتن و دیگران را به بیراهه کشاندن ممنوع است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به ابدی بودن انسان‌ها و زندگی همیشگی آنها ابراز داشت: به همین دلیل باید اندیشه و عملکردی ابدی هم داشته باشید در حالیکه امروز مشاهده می‌کنیم همه چیز در مملکت ما وجود دارد ولی دست گدایی ما به سوی دیگران دراز می‌شود.

او بیان کرد: وقتی خبر خودکفایی ایران در تولید گندم را شنیدیم خوشحال شدیم ولی چندی بعدی دیدیم باز هم گندم وارد کردند؛ اینکه علوفه و غلات را در داخل تولید کنیم که مثل انرژی هسته‌ای نیست و کاری سخت نخواهد بود و نیازمند حداقل عرضه است.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر اداره جامعه بر اساس کرامت و اسلامیت گفت: اینکه سرمایه‌هایمان یعنی همان نفت و گاز را بفروشیم تازه ابتدای خسارت است؛ ملتی که جیب خالی داشته باشد قدرت مقاومت هم ندارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره و تصریح کرد: برای رسیدن به پیشرفت همه جانبه، باید نقشه جامع داشت وگرنه شکست در انتظارمان خواهد بود.

تا زمانی که به درک صحیحی از نظام اقتصادی اسلام نرسیم تنها مشغول شعار دادن خواهیم بود زیرا فقر و گرانی و تورم سبب شکسته شدن ستون فقرات هر جامعه‌ای هستند و زمانی هم که مردم فقیر شوند به چاپلوسی و تملق‌گویی رو می‌آورند.

با این حال این مسائل ناامیدکننده نیستند و باید بدانیم با عزم ملی و مدیریت جهادی می‌توانیم به موفقیت برسیم؛ از خداوند می‌خواهیم توفیق دهد تا در آینده همه مشکلات حل شده و به اشتغال کریمانه دست یابیم