خط امام : شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان برای فعالیت خبری در ایران مجوز رسمی دریافت کرد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت «آینس پرس»، این مجوز در دیدار محسن پاک آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان با «واحد مصطفی یف» رئیس شبکه آینس به وی ارائه شد. براساس این گزارش آینس اولین […]

خط امام : شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان برای فعالیت خبری در ایران مجوز رسمی دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت «آینس پرس»، این مجوز در دیدار محسن پاک آیین سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان با «واحد مصطفی یف» رئیس شبکه آینس به وی ارائه شد.

براساس این گزارش آینس اولین شبکه تلویزیونی جمهوری آذربایجان است که رسماً در ایران فعالیت می کند.

پیش از این خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان (آذرتاج) نیز مجوز فعالیت در ایران دریافت کرده بود.

صدور مجوز فعالیت برای شبکه آینس در ایران در شرایطی صورت می گیرد که طی سه سال اخیر مطبوعات کشورمان اخبار متعددی از فشارهای جمهوری آذربایجان به نمایندگی صداوسیما در باکو منتشر کرده اند.

بازداشت آناربایرامی خبرنگار محلی صداوسیما در باکو و 10 ماه حبس ناعادلانه وی و نیز اخراج خبرنگار واحد مرکزی خبر از باکو در بهمن 90 از جمله این فشارها بود.

بر اساس این گزارش شبکه تلویزیونی آینس طی حدود دو دهه اخیر یکی از شبکه های پیشرو در جمهوری آذربایجان در انجام تبلیغات ضد ایرانی و سیاه نمایی علیه کشورمان بوده و همواره با استفاده از اصطلاح مجعول آذربایجان جنوبی، ایران را متهم به حمایت از ارمنستان ساخته است.

ناظران انتظار دارند که اقدام ایران در صدور مجوز فعالیت برای خبرنگار آینس در ایران، منجر به اقدامات متقابل جمهوری آذربایجان برای تقویت همکاریهای رسانه ای بین دو کشور و نیز اطلاع رسانی واقعی از رویدادهای ایران شود.