دیدار سیّد هادی خامنه ای با مادر زهرا رهنورد
دیدار سیّد هادی خامنه ای با مادر زهرا رهنورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام حجت الاسلام و المسلمین سیّدهادی خامنه‌ای، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) به همراه جمعی از اعضای سازمان جوانان مجمع، به دیدار خانم نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد رفتند.در این دیدار که فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و سایر اعضای خانواده وی نیز حضور داشتند گزارشی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام حجت الاسلام و المسلمین سیّدهادی خامنه‌ای، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) به همراه جمعی از اعضای سازمان جوانان مجمع، به دیدار خانم نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد رفتند.در این دیدار که فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و سایر اعضای خانواده وی نیز حضور داشتند گزارشی از وضعیت نابسامان پزشکی و درمان والدین خود و نیز شرایط حصر آن‌ها به سید هادی خامنه‌ای ارائه شد ، بروز علائم نگران کننده‌ای از وضعیت قلب میرحسین موسوی و نیز مشکلات سلامتی برای زهرا رهنورد عمده‌ترین نگرانی فرزندان نخست وزیر دوران دفاع مقدس بود که مطرح شد. این درحالیست که مسئولین جدید پرونده از روند حصر و شرایط آن با خبرند اما علیرغم این اطلاع هیچ گونه تغییر محسوسی در وضعیت آن‌ها ایجاد نشده است.

سید هادی خامنه‌ای ضمن ابراز تاسف نسبت به تداوم حصر غیرقانونی و وضع ناخوشایندی که بیش از سه سال است برای میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بوجود آمده ابراز امیدواری کرد در سایه صبر و مقاومت و پافشاری بر آرمانهای امام (ره) و بازگشت به اصول اولیه انقلاب و تمکین به قانون اساسی و بویژه تکیه بر حقوق مردم، این حصر بزودی پایان یابد و مردم و خانواده‌های ایشان بتوانند از لذت دیدار و ملاقات این عزیزان بار دیگر بهره‌مند شوند.

seyed hadi & khanome navabe-3

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه به بیان خاطراتی از سوابق دوستی و نیز ایمان و تلاش و صداقت آقای موسوی و خانم رهنورد و خدمات ماندگار فرهنگی و مدیریتی ایشان قبل و بعد انقلاب پرداختند. ایشان همچنین از ایمان و صبوری مرحوم میراسماعیل موسوی پدر میرحسین و شجاعت و فرهیختگی خانواده خانم رهنورد یاد کردند.

رئیس پژوهشکده تاریخ اسلام ریشه عمده مشکلات را در نا‌آشنایی مردم با حقوق اساسی خودشان دانست و افزود: تا زمانی که مردم با حقوق و تکالیف خودشان و نیز حقوق و تکالیف حاکمان آشنا نباشند و هم مردم و هم مسئولان نسبت به حقوق و تکالیفشان تعهد لازم را نداشته باشند نارسایی تداوم خواهد داشت. مقام پرستی و دنیا گرایی و هوا و هوس و تضییع حقوق شهروندان هنگامی زمینه رشد در جامعه پیدا می‌کند که تک تک شهروندان و مسئولان به حقوق و تکالیف خودشان مقید و متعهد نباشند.

وی همچنین تصریح کرد که عده‌ای هستند که منفعتشان در تداوم فضای خشونت آمیز و حبس‌ها و حصر‌ها و یا اتفاقاتی شبیه اتفاقات اخیر ۳۵۰ اوین است و در مقایسه‌ای به تشابه نقش صهیونیست‌ها در تندرویهای‌گاه گاه دولت امریکا و کند کردن روند عادی سازی روابط بین ایران و امریکا و نقش تند رو‌ها در بحرانی نگه داشتن فضای جامعه پرداخت.

دیدار سیّد هادی خامنه ای با مادر زهرا رهنورد

خانم نواب صفوی مادر سالخورده زهرا رهنورد نیز ضمن تشکر از آقای سید هادی خامنه‌ای و همراهان به بیان اوصاف اخلاق نیکوی فرزند و داماد خود پرداخت ايشان با نقل خاطره‌ای اظهار داشتند هنگامي كه زهرا رهنورد را باردار بودند خواب می‌بینند که قرآنی از آسمان فرو امد و در دامنش افتاد. و مادرایشان که بانویی صاحب فضل بود در تعبیر خواب گفت که تو دختری خواهی داشت که در خدمت قران خواهد بود و شهرتی جهانی پیدا خواهد کرد و حالا بعد از این سال‌ها با همه سختی‌ها حس می‌کنم آن خواب تعبیر شده و خدارا شکر می‌کنم.

خانم نواب صفوی صحبت‌ها خود را با شعری از حافظ به پایان بردند که :

شکر خدا که هرچه طلب كردم از خدا  **** بر منتهای همت خود کامران شدم.