نامه زیباکلام به لاریجانی درباره ماجرای اوین
نامه زیباکلام به لاریجانی درباره ماجرای اوین

خط امام : صادق زیباکلام در خصوص اخبار منتشره پیرامون ضرب و شتم زندانیان در بند ۳۵۰ زندان اوین، نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نوشت.به گزارش خبرآنلاین، متن این نامه به شرح زیر است:«بسمه تعالیجناب آقای محمدجواد اردشیر لاریجانیریاست محترم کمیسیون حقوق بشر اسلامی قوه قضائیهبا سلام به […]

خط امام : صادق زیباکلام در خصوص اخبار منتشره پیرامون ضرب و شتم زندانیان در بند ۳۵۰ زندان اوین، نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نوشت.

به گزارش خبرآنلاین، متن این نامه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

جناب آقای محمدجواد اردشیر لاریجانی

ریاست محترم کمیسیون حقوق بشر اسلامی قوه قضائیه

با سلام به استحضار می‌رساند که حضرتعالی همواره گزارشاتی را که در خصوص وضعیت حقوق بشر از سوی مقامات و مراجع بین‌المللی تهیه می‌شوند انکار می‌نمایید. در پاسخ هم معمولا دو حجت می‌آورید. نخست آنکه می‌فرمایید ما چون می‌خواهیم قوانین اسلامی را در کشورمان به اجرا درآوریم، مورد خشم و مخالفت غربی‌ها قرار گرفته‌ایم، پاسخ دومتان هم آن است که آن گزارشات، جعلی و کذب هستند و منابع مخالف نظام و ضد انقلاب آنها را در اختیار فی‌المثل احمد شهید و دیگران قرار داده‌اند.

اینکه هر دو دسته پاسختان در حقیقت توجیه و عذر و بهانه‌هایی بیشتر نیستند، خیلی نیاز به توضیح ندارند. پرسشم از حضرتعالی آن بود که اگر اتفاقاتی که در روز پنجشنبه ۲۸ فروردین در بند ۳۵۰ زندان اوین رخ داده‌اند در گزارشات حقوق بشر از ایران ظاهر شوند، آیا باز حضرتعالی خواهید فرمود مسئله بر سر اصرار ما بر رعایت قوانین اسلامی می‌باشد و باز پاسخ می‌دهید که آن گزارشات، کذب محض بوده و بر اساس اطلاعات و اخبار منابع ضد انقلاب تهیه شده‌اند؟
با ادب و احترام
صادق زیباکلام
سی و یکم فروردین یکهزار و سیصد و نود و سه»