به گزارش خط امام به نقل از روابط‌عمومی مجمع‌تشخیص‌مصلحت‌نظام: آیت‌الله هاشمی در دیدار با «سباستین کورتز»، وزیر امورخارجه اتریش، سوابق همکاری دو کشور را نسبتا رضایت‌بخش دانست و در جواب سوال وزیر امورخارجه اتریش که «آینده مذاکرات را چگونه می‌بینید»، گفت: اصل مساله پیچیده نیست، ولی به‌خاطر اهداف سیاسی این پرونده، پیش‌بینی روشن مشکل است. […]

به گزارش خط امام به نقل از روابط‌عمومی مجمع‌تشخیص‌مصلحت‌نظام: آیت‌الله هاشمی در دیدار با «سباستین کورتز»، وزیر امورخارجه اتریش، سوابق همکاری دو کشور را نسبتا رضایت‌بخش دانست و در جواب سوال وزیر امورخارجه اتریش که «آینده مذاکرات را چگونه می‌بینید»، گفت: اصل مساله پیچیده نیست، ولی به‌خاطر اهداف سیاسی این پرونده، پیش‌بینی روشن مشکل است.

البته امیدوار به دورنمای روشنی هستیم. رییس مجمع‌تشخیص‌مصلحت‌نظام با بیان سیاست‌های ایران در این خصوص گفت: اگر غرب می‌خواهد مساله به‌صورت فنی حل شود، زمان زیادی نمی‌خواهد، چون زمینه‌‌ها برای توافق نهایی آماده است.

ایشان با اشاره به ادعای مکرر «بی‌اعتمادی» در گذشته از سوی طرف‌های مذاکره، گفت: «ایران بارها اعلام کرده که بر اساس باورهای دینی و انسانی، از عواقب جنایت‌بار سلاح اتمی متنفر است و در اهداف سیاسی خویش به رویارویی با جهان نمی‌اندیشد تا برای دفاع به فکر سلاح اتمی باشد.

آیت‌‌الله «هاشمی‌رفسنجانی» با ارایه تحلیلی از شرایط اقتصادی کشور در آغاز دولت خویش، گفت: «با سیاست خارجی درست، کشورهای جهان طرح‌های ما را فاینانس می‌‌کردند و در داخل هم نزاع‌های داخلی نداشتیم و با اتحاد و تلاش به‌سوی توسعه همه‌جانبه رفتیم.

ایشان با تاکید این نکته که «اکثریت مردم و فرهیختگان کشور از برنامه‌های دولت یازدهم حمایت می‌کنند»، گفت: «در دنیا هم جز تندروها و دولت‌های افراطی، عقلای جهانی خواستار ایجاد روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی هستند.