از تلاش در راستای تحقق قانون اساسی و آرمانهای امام دست بر نخواهم داشت.
از تلاش در راستای تحقق قانون اساسی و آرمانهای امام دست بر نخواهم داشت.

خط امام : جمعی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سالهای دهه شصت و هفتاد شمسی به دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان رفتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام در ابتدای این دیدار که  در محل دفتر سید محمد خاتمی برگزار شد ، فعالان سابق جنبش […]

خط امام : جمعی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سالهای دهه شصت و هفتاد شمسی به دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام در ابتدای این دیدار که  در محل دفتر سید محمد خاتمی برگزار شد ، فعالان سابق جنبش دانشجویی به بیان نگرانی های خود در زمینه مسائل جاری کشور از جمله در خصوص تداوم حصر خانگی آقایان مهندس میرحسین موسوی ، مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد و نیز وضعیت زندانیان سیاسی  بویژه حوادث ناگوار حمله به زندانیان بند 350 اوین پرداختند.

فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت از سید محمد خاتمی خواستند که همچنان نقش محوری  در هماهنگی و فصل الخطاب بودن میان اصلاح طلبان را همچون گذشته بر عهده داشته و اجازه ندهند شیرینی پیروزی انتخابات خرداد 92 که حاصل مدیریت و احساس مسئولیت ایشان و آقای هاشمی رفسنجانی بود در انتخابات آتی مجلس و خبرگان با  شکستی کام مردم و اصلاح طلبان تلخ شود.

اعضای دفتر تحکیم وحدت سالهای دهه شصت و هفتاد شمسی از آقای خاتمی خواستند که نهادهای مدنی همچون احزاب و مطبوعات و NGO ها و … که یادگار دوره اصلاحات هستند با حمایت بیشتر ایشان تقویت و در راستای قدرت یافتن مردم و جامعه مدنی برای گذار به مردم سالاری کامل مورد استفاده بیشتر قرار بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی نیز ضمن تایید دغدغه های فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت تاکید کردند که از تلاش برای کمک به دولت جناب آقای روحانی دریغ نخواهند کرد و در گفتگو و رایزنی با احزاب اصلاح طلب ، در راستای تحقق قانون اساسی جمهوری اسلامی و نیز اهداف و آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی و منافع کشور حرکت کرده و از تلاش دست بر نخواهند داشت.

رئیس جمهور اسبق کشورمان از تشکل و سازمان دهی فعالان سابق دفتر تحکیم وحدت برای به اشتراک گذاشتن دغدغه ها و تبادل ایده ها و نظرات برای بهبود اوضاع کشور و کمک به نظام و دولت برای عبور از بحرانها تقدیر و این تلاشها را تحسین نمودند.

ایشان در انتها از حضور و تلاش اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و انجمنهای اسلامی دانشجویان سراسر کشور در انتخابات دوم خرداد یاد کردند و نقش جنبش دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت در آن ایام را محوری و تعیین کننده دانسته و ره توشه آن تجربه بزرگ را برای اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت چراغ راه رسیدن به اهداف بلند کشور از جمله دفاع از انتخابات آزاد ، دفاع از حقوق شهروندی و دفاع از آزادیهای مصرح در قانون اساسی برشمردند.

در انتها اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت از آقای خاتمی دعوت کردند که در دانشگاهها و میان دانشجویان و دانشگاهیان حضور پیدا کرده و ارتباط رودر رو و مستقیم با جنبش دانشجویی را همچون گذشته در دستور کار خود قرار بدهند.