به گزارش خط امام  به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: مصلای امام خمینی(ره) مکان عبادت و نماز خواندن است اما به دلیل اضطراری که به وجود آمده این مکان برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شده است. حتی مکان نمایشگاه دایمی و بین‌المللی تهران […]

به گزارش خط امام  به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: مصلای امام خمینی(ره) مکان عبادت و نماز خواندن است اما به دلیل اضطراری که به وجود آمده این مکان برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شده است. حتی مکان نمایشگاه دایمی و بین‌المللی تهران که سال‌های گذشته این رویداد فرهنگی در آنجا برگزار می‌شد نیز ظرفیت کامل برای جانمایی غرفه‌ها را ندارد؛ بنابراین باید برای نمایشگاه کتاب تهران که درخور  شان جمهوری اسلامی ایران باشد حتما فکری اساسی اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: «در این زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری اقدامات اساسی است تا بتوانیم نمایشگاه کتاب سال‌های آینده را در شهر آفتاب که  بزرگ است و ظرفیت بالایی دارد برگزار کنیم.»

جنتی گفت: «بخش عظیمی از مجموعه شهر آفتاب ساخته شده است. امیدواریم با همکاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، شهرداری تهران، کمک‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت ناشران و اصناف حوزه نشر، نمایشگاهی آبرومند ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.»