انتقاد آيت الله مظاهري از تعرض به بيت امام
انتقاد آيت الله مظاهري از تعرض به بيت امام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، آیت الله العظمی مظاهری، رییس حوزه علمیه اصفهان، در دیدار با اعضای تحریریه هفته نامه حریم امام ، فرمودند : الحمدلله بعد از حضرت امام آقای حاج احمد آقا خوب توانست حریم حضرت امام را حفظ کند. نشان داد زیرکی و شایستگی امام در ایشان هست، اما […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، آیت الله العظمی مظاهری، رییس حوزه علمیه اصفهان، در دیدار با اعضای تحریریه هفته نامه حریم امام ، فرمودند : الحمدلله بعد از حضرت امام آقای حاج احمد آقا خوب توانست حریم حضرت امام را حفظ کند. نشان داد زیرکی و شایستگی امام در ایشان هست، اما خدا نخواست این نعمت بزرگ برای ما بماند و داغ احمد آقا همه را داغدار کرد. مخصوصا مراجع، مقام معظم رهبری و کسانی که معنای نظام جمهوری اسلامی را درک کرده بودند.

به گزارش جماران وی افزود: پس از این واهمه ای برای همه پیدا شد که جای احمد آقا کیست؟ الحمدلله نعمت غیرمترقبه بود و سید حسن آقا پیدا شد.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان، با تأکید بر اهمیت حفظ حریم بیت امام خمینی گفت: من از آقازاده های حاج احمد آقا خیلی تشکر می کنم. خیلی هم دعایشان می کنم. مخصوصا سید حسن آقا را. این آقازاده ها نشان دادند که زیرکی و شایستگی احمد آقا را دارند.

وی افزود: سید حسن آقا الحمدلله بعد از حاج احمد آقا آن طور که ما می خواهیم جای او نشست. الحمدلله الان مورد احترام مراجع، مقام معظم رهبری و آن کسانی است که به این نظام جمهوری اسلامی عقیده دارند. به راستی این آیه شریفه «ما ننسخ من آیه او ننسها نات بخیر منها أو مثلها / هیچ آیه ای را منسوخ یا ترک نمی کنیم مگر آنکه بهتر از آن یا همانند، آن را می آوریم» تحقق پیدا کرد و ایشان خوب توانست اداره کند.

آیت الله العظمی مظاهری با بیان این که دشمنی های علنی در زمان آقای حاج احمد آقا نبود؛ امام گفته بودند که «… پس از من برای انتقامجویی از من به بعض نزدیکان و دوستانم تهمتها که من آنها را ناروا میدانم بزنند و به آتشی که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگیرند.(صحیفه امام ج‏17 90 پیام به ملت ایران درباره سید احمد خمینی و رفع تهمتهای ناروا ص : 90) بر همین اساس امام از احمد آقا می خواستند که خود را مهیای مواجه با انتقام جویی ها کند و می فرمودند: باید احمد بداند کسانی خصوصاً مثل او که در این امور اجتماعی یا سیاسی وارد می‏شوند، مصون از افترا و ضربه نیستند و باید او حساب خود را با خدای قادر متعال درست کند و به ذات مقدسش اتکال نماید و از بشر ضعیف هراس نداشته باشد که مکاید بشری چون خود بشر زودگذر و فانی است‏ (صحیفه امام ج‏19 107 نامه به آقای سید احمد خمینی(تأیید صداقت و امانتداری ایشان) …..) » احمد آقا هم بر همین اساس مهیا بود. اما دشمنی های علنی و جسارت ها به خاندان امام در زمان احمد آقا نبود. چنین جرئتی نبود. متاسفانه این جرئت بعد از احمد آقا پیدا شد. البته مصیبت هم خیلی بزرگ است. از این که مقام معظم رهبری و مراجع و بزرگان مواظبند این ها بیش از این جرئت پیدا نکنند باید تشکر کرد. اما بالاخره این در زمان احمد آقا نبود و در زمان حسن آقا پیدا شد. من تشکر می کنم از حسن آقا که با یک کوه مقاومت در برابر این مصیبت ایستاد. خنثی هم کرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: الان تقریبا می توانیم بگوییم فعالیت دشمن مثل فعالیت روی آب است. این خیلی شکر دارد. همه مان باید شکر کنیم و به این حسن آقا دعا کنیم. همچنان به آن دو آقازاده که همسو و همگام با حسن آقا خوب جلو می آیند. مخصوصا راجع به حریم حضرت امام که از شما هم باید تشکر کنم که از این حریم مواظبت دارید.

وی با بیان این که در زمان حسن آقا راجع به حریم حضرت امام خیلی کار شده؛ گفت: علاوه بر این درس و بحث ایشان خیلی مورد رضایت من است و خیلی به ایشان دعا می کنم و کردم. از ایشان تشکر کردم و می کنم. درس و بحث ایشان انصافا چیز ارزنده ای است. اما الان بحث این است که حسن آقا این حریم مقدس را خوب توانست حفظ بکند