سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب بازداشت شد
سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب بازداشت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : سراج‌الدین میردامادی روزنامه‌گار و فعال اصلاح‌طلب که پس از انتخابات ۲۴ خرداد به ایران بازگشته بود در پی احضار به دادسرای شهید مقدسی اوین به دستور بازپرس بازداشت شد . سید سراج میردامادی مرداد ماه سال گذشته از پاریس به ایران بازگشت و به محض ورود به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : سراج‌الدین میردامادی روزنامه‌گار و فعال اصلاح‌طلب که پس از انتخابات ۲۴ خرداد به ایران بازگشته بود در پی احضار به دادسرای شهید مقدسی اوین به دستور بازپرس بازداشت شد .

سید سراج میردامادی مرداد ماه سال گذشته از پاریس به ایران بازگشت و به محض ورود به فرودگاه امام، گذرنامه‌ وی و همسرش توقیف شد.

طبق اعلام شعبه دوم دادسرای شهید مقدسی اوین که قرار ممنوع‌الخروجی برای وی صادر شد بود  با پیگیری‌های صورت گرفته همسر وی توانست گذرنامه خود را بازپس بگیرد.

این فعال اصلاح طلب قبل از بازداشت اظهار داشت ظاهرا اصل پرونده او از سوی وزارت اطلاعات دولت محمود احمدی‌نژاد تهیه شده و بیشتر مربوط به مصاحبه‌ها و مقالات وی در سایت‌ها و رسانه‌های خارج کشور است.

وی 5 ماه پیش در جلسه اول دادگاه به ریاست قاضی صلواتی متهم به تبلیغ علیه نظام شده بود.

پس از بازگشت دوباره پرونده به دادسرای اوین و بازجویی های جدید توسط اطلاعات سپاه قرار بود اتهام جدید مورد نظر سپاه یعنی ماده 610 قانون مجازات اسلامی مبنی بر اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی  دال بر مصاحبه ها و فعالیت های روزنامه نگاری میردامادی به وی تفهیم اتهام شود که نهایتا منجر به بازداشت وی شد.

سید سراج‌الدین میردامادی پیشتر در روزنامه‌های جهان اسلام و  حیات نو فعالیت می‌کرد و عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است.

وی در سال‌های ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود.

سراج‌الدین میردامادی می‌گوید به مشی اصلا‌ح‌طلبی در چارچوب قانون اساسی معتقد است. او از نخستین کسانی بود که پس از پیروزی حسن روحانی به کشور بازگشت. وی مدت ۱۳ سال مقیم کشور فرانسه بوده است