به گزارش خط امام ایرنا گزارش داد ، نبیه بری روز جمعه با ارسال پیامی برای « مرزوق الغانم » رییس اتحادیه پارلمان های عربی که همزمان رییس مجلس الامه کویت می باشد، خاطرنشان کرد که این یورش با حمایت مقامات رژیم اشغالگر اسراییل صورت گرفته است. « بیل جانسون» و « دیوید ماکنلی» دو […]

به گزارش خط امام ایرنا گزارش داد ، نبیه بری روز جمعه با ارسال پیامی برای « مرزوق الغانم » رییس اتحادیه پارلمان های عربی که همزمان رییس مجلس الامه کویت می باشد، خاطرنشان کرد که این یورش با حمایت مقامات رژیم اشغالگر اسراییل صورت گرفته است.

« بیل جانسون» و « دیوید ماکنلی» دو عضو مجلس نمایندگان آمریکا به همراه صهیونیست های تندرو و شهرک نشینان صهیونیست در یورش به مسجد الاقصی مشارکت کرده اند.

رییس مجلس لبنان در این پیام تصریح کرد، یورش به مسجد الاقصی که با حمایت و مشارکت برخی مسئولان آمریکایی صورت گرفته است ، انگیزه تروریسم رسمی اسراییلی را اثبات می کند.

وی تاکید کرد که همراهی مقامات آمریکایی، تندروهای شهرک های صهیونیست نشین را تشویق می کند که به اهانت خود به مقدسات و حفریات در اطراف و زیر مسجد الاقصی ادامه دهند.

نبیه بری در این پیام خواستار شده است که نامه هایی خطاب به پارلمان های جهان از جمله اسلامی ، آسیایی ، اروپایی و فرانکوفونی( فرانسه زبان ها) با هدف اعمال فشار بر صهیونیست ها برای توقف تهدید مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس ارسال شود.

رییس مجلس لبنان در این پیام همچنین توصیه کرده است که از کمیته قدس اتحادیه پارلمان های عربی خواسته شود تا پیشنهادهایی مناسب در این زمینه ارائه کند.

نبیه بری تاکید کرد که مجلس لبنان برای هرگونه تحرک مناسبی برای مقابله با این اقدامات صهیونیست ها آمادگی دارد.

براساس این گزارش رییس مجلس لبنان همچنین با « تام فلچر» سفیر انگلیس در لبنان دیدار و با وی در باره اوضاع و تحولات منطقه و لبنان گفت وگو کرد