خط امام : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، کم اهمیت دانستن رأی و نظر مردم در اداره کشور را مصداق بارز زیر سوال بردن جمهوریت نظام دانست و گفت: اگر کسانی که عقبه‌ای در انقلاب اسلامی ایران ندارند بخواهند نقش تأثیرگذار مردم در اداره کشور را کم اهمیت جلوه دهند و نگاه قیم‌مآبانه به مردم […]

خط امام : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، کم اهمیت دانستن رأی و نظر مردم در اداره کشور را مصداق بارز زیر سوال بردن جمهوریت نظام دانست و گفت: اگر کسانی که عقبه‌ای در انقلاب اسلامی ایران ندارند بخواهند نقش تأثیرگذار مردم در اداره کشور را کم اهمیت جلوه دهند و نگاه قیم‌مآبانه به مردم داشته باشند، بدانند نظام جمهوری اسلامی با رأی و نظر مردم استقرار پیدا کرد و با همراهی همین مردم راه خود را ادامه خواهد داد.

 محمدرضا عارف در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون خط امام(ره) مجلس هشتم با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کرد: اگر مردم همراه نظام و انقلاب نبودند مطمئناً با چالش‌های مختلفی رو به رو بودیم ولی مردم صاحب اصلی انقلاب هستند و در تمامی دوران‌ها همراه و پشتیبان نظام بودند و اکنون هم تنها راه موفقیت در عرصه بین‌المللی تکیه بر ملت در داخل است.

وی مهمترین راه جذب همراهی و رضایت مردم را عمل به تمامی اصول قانون اساسی دانست و افزود: متأسفانه دیده می‌شود عده‌ای که عقبه‌ای در انقلاب اسلامی ایران نداشتند میدان‌داری می‌کنند و اصل جمهوریت نظام را زیر سوال می‌برند. مگر این عده خود در برخی از انتخابات با رأی مردم به عضویت برخی مجالس درنیامده‌اند؟ حال چگونه مدعی کم اهمیت بودن رأی مردم می‌شوند؟

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره در پیش بودن ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر فقید انقلاب، یادآور شد: امام(ره) با توجه به اعتقادی که به جمهوریت نظام داشتند با کسانی که طرح خلافت اسلامی را در آغاز پیروزی انقلاب مطرح می‌کردند برخورد کردند و به رأی مردم احترام ‌گذاشتند.