مطهری: فریاد برخی درباره فرهنگ از حب و بغض سیاسی است
مطهری: فریاد برخی درباره فرهنگ از حب و بغض سیاسی است

خط امام – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات 24 خرداد 92 یک پیروزی و موفقیت بزرگ برای ملت ایران بود، گفت: امروز فریاد عده ای درباره وضعیت فرهنگ جنبه سیاسی دارد و از سر حب و بغض است. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا ، علی مطهری […]

خط امام – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات 24 خرداد 92 یک پیروزی و موفقیت بزرگ برای ملت ایران بود، گفت: امروز فریاد عده ای درباره وضعیت فرهنگ جنبه سیاسی دارد و از سر حب و بغض است.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا ، علی مطهری این مطلب را شامگاه شنبه در آیین گرامیداشت سالروز حماسه سیاسی 24 خرداد و انتخاب دولت تدبیر و امید در مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز بیان کرد.
وی با تاکید بر اینکه در ماه های اخیر درباره وضعیت فرهنگی کشور بزرگنمایی شده است، افزود: اگر وضعیت فرهنگ در دولت کنونی را با دولت گذشته مقایسه کنیم، تغییر چندانی نداشته هرچند در بسیاری حوزه ها، وضعیت بهتر شده است اما شاهدیم که بسیار انتقاد می شود و فریاد وا اسلاما سر می دهند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وضعیت کتاب، سینما، هنرهای تجسمی، فرهنگ عمومی، حجاب و پوشش اسلامی را با دولت قبل مقایسه کنیم تغییر چندانی نکرده و در بسیاری حوزه ها وضعیت بهتر هم شده است.
مطهری در ارزیابی وضعیت اقتصادی کشور در دوره 10 ماهه عملکرد دولت تدبیر و امید نیز گفت: با توجه به ارتقای شاخص رشد اقتصادی از منفی 6 به سمت مثبت شدن و مهار تورم 40 درصدی، می توان گفت به سوی رونق اقتصادی در حرکت هستیم؛ هرچند مردم هنوز از گرانی ها رنج می برند. وی افزود: مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، با تدبیر اجرایی شده است به گونه ای که شوک اقتصادی به مردم وارد نشد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: براساس قانون، یارانه افراد بی نیاز باید قطع شود نه اینکه به همه ثبت نام کنندگان یارانه پرداخت شود.وی افزود: این یارانه ها باید به تدریج به کمک های غیرنقدی مانند حوزه تامین اجتماعی تبدیل شود.
مطهری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت اقتصاد را به مذاکرات با گروه 1+5 پیوند نداده است، افزود: دولت برای همه حالت های ممکن در بخش اقتصادی، برنامه ریزی کرده است.
وی در ادامه، انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در 24 خرداد 92 را نشانه رشد اجتماعی و سیاسی ملت ایران خواند و گفت: مردم با وجود دوره هشت ساله تبلیغات دولت قبلی، راه را از چاه تشخیص دادند و این مساله کوچکی نبود.
وی افزود: در هشت سال دولت گذشته تبلیغات وسیعی به وسیله رسانه های گوناگون صورت گرفت تا بسیاری از شخصیت ها را به حاشیه برانند اما مردم فریب نخوردند و راه اصلی انقلاب را به خوبی تشخیص و آرمان های انقلاب را از انحراف نجات دادند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ˈانتخابات سال گذشته، دفع خطر و آفت رخنه فرصت طلبان در انقلاب اسلامی بود و مانع از آن شد بلایی که فرصت طلبان بر سر انقلاب مشروطه آوردند دنبال شود.ˈ وی افزود: ˈدر هشت سال دولت قبلی، مدیریت اجرایی کشور می گفتند ما هستیم و هر کسی مخالف ما است باید از صحنه انقلاب خارج شود؛ این نگاه آفتی برای کشور بود و مردم در انتخابات این آفت را دفع کردند.ˈ مطهری، رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه دیپلماسی را امری مبارک خواند و گفت: با این رویکرد، نگاه دنیا به ایران تغییر کرد و آثار این تغییر نگاه در سطح بین المللی مشهود است.
وی گفت: مذاکره با گروه 1+5 برای اتمام حجت است؛ یعنی در این مذاکرات به دنیا نشان می دهیم که از راه گفت و گو می خواهیم مشکل را حل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر به توافق رسیدیم چه بهتر، در غیر این صورت برای دنیا اتمام حجت می شود که ملت ایران دنبال حق و عدالت بود و آنها نپذیرفتند. نماینده مردم تهران در مجلس، تکیه دولت بر بهره گیری از ظرفیت نیروهای داخلی و دل نبستن صرف به مذاکرات را شایسته قدردانی دانست.
مطهری در ادامه به بررسی عملکرد دولت یازدهم در عرصه سیاست داخلی پرداخت و گفت: تاسیس و نقش آفرینی احزاب قوی در تحقق دموکراسی واقعی تاثیرگذار است؛ در این صورت، دیگر مجالی برای فرصت طلبان و عوام فریبان نمی ماند که رای مردم را به شکلی به خود اختصاص دهند.
نماینده مردم تهران در مجلس، به حقوق شهروندان تصریح شده در فصل سوم قانون اساسی اشاره کرد و گفت: انتظار ما از دولت آقای روحانی این است که در حوزه حقوق ملت، فعال تر، شفاف تر و با جسارت بیشتری عمل کند. وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی، متهمان باید پس از 24 ساعت از بازداشت تفهیم اتهام و به دادگاه صالح ارجاع شوند تا تکلیف آنها به سرعت مشخص شود.
وی افزود: این موضوع به تنهایی نشان می دهد قانون اساسی ما مترقی و پیشرفته است اما آنگونه که باید، اجرا نمی شود.
مطهری گفت: در حوزه مطبوعات دچار حاکمیت دوگانه هستیم به گونه ای که هیات نظارت بر مطبوعات باید تکلیف تخلفات رسانه ها را مشخص کند ولی قوه قضاییه بدون اطلاع این هیات، روزنامه ها را توقیف و خبرنگاران را بازداشت می کند؛ این از مسائلی است که به وسیله رییس جمهوری قابل حل است. وی افزود: رییس جمهوری بر اساس اصل 113 قانون اساسی مسوول اجرای قانون اساسی است و دستکم می تواند به قوه قضاییه و در مواردی هم به مجلس اخطار دهد.
نماینده تهران در مجلس یادآورشد: گاهی آقای احمدی نژاد استناد به این اصل می کرد؛ در این اواخر مقداری به حقوق ملت می پرداخت، اما نوع برداشت او درست نبود.
وی افزود: احمدی نژاد بیش از اندازه از این اصل برداشت می کرد که رییس جمهوری می تواند قانون مصوب مجلس را اجرا نکند.
وی با تاکید بر اینکه اصل 113 قانون اساسی به این معنا نیست، تاکید کرد: رییس جمهوری دستکم می تواند به قوه قضاییه و مجلس اخطار دهد که در کدام بخش، خلاف قانون اساسی عمل شده است. مطهری در بخش دیگری از سخنان خود، وحدت در جامعه را زمینه ساز پیروزی نهضت اسلامی، دفع فتنه ها و رفع مشکلات از فراروی انقلاب خواند و گفت: امروز با وحدت می توانیم در این راستا پیش رویم؛ در این مسیر باید منتقدان خود را دوستان خود بدانیم.
نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: اتحاد، وحدت ملی و آشتی ملی موضوعی بسیار مهم است و از این رو باید کشور را با اتحاد جلو ببریم تا به آرمان های انقلاب نزدیک تر شویم.
مطهری در بخش آغازین سخنان خود، با تبریک سالروز میلاد امام زمان (عج)، امیدواری به آینده را از امتیازات مهم تعلیمات شیعیان در عصر نومیدی در جهان دانست و گفت: امروز متفکران جهان به این نتیجه رسیده اند که راه حل مشکلات جهان تشکیل حکومت واحد جهانی است.
وی با بیان اینکه دنیای امروز در حال نزدیک شدن به تفکر مهدویت است، ادامه داد: نباید بگوییم که امام زمان(عج) تنها برای نجات شیعیان ظهور می کند بلکه انگیزه شکل گیری حکومت واحد جهانی به دست صالحان، در راستای نجات بشریت است.