سکوت مرگبار نهاد های بین المللی در قبال جنایات داعش
سکوت مرگبار نهاد های بین المللی در قبال جنایات داعش

خط امام : ادعای امریکا برای مبارزه با تروریسم سال هاست که منطقه خاورمیانه و اقصی نقاط جهان را دستخوش جنگ ها و درگیری ها و خونریزی ها کرده است.”علی رضایی” در ˈجوان آنلاینˈنوشت : طی چند سال اخیر نیز شاهدیم که گروه های تروریستی دست پرورده امریکا در کشور سوریه به قتل و غارت […]

خط امام : ادعای امریکا برای مبارزه با تروریسم سال هاست که منطقه خاورمیانه و اقصی نقاط جهان را دستخوش جنگ ها و درگیری ها و خونریزی ها کرده است.”علی رضایی” در ˈجوان آنلاینˈنوشت : طی چند سال اخیر نیز شاهدیم که گروه های تروریستی دست پرورده امریکا در کشور سوریه به قتل و غارت مردم مشغول هستند و اکنون علاوه بر سوریه، عراق را نیز منطقه مانور خود برای انجام اعمال تروریستی قرار داده اند و داعش بدون ذره ای واهمه از فشارهای بین المللی، زشت ترین و سیاه ترین کارها را در عراق و سوریه انجام می دهد.

حال سؤال اینجاست که این گروه های تروریستی از کجا و چطور شکل گرفتند و تغذیه آنان در حال حاضر از چه منابعی است؟

پرورش تروریسم زیر سایه دولت امریکا

رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری که اخیرا برگزار شد در برابر سؤال خبرنگار نیویورک تایمز، بخشی از این سؤال را پاسخ داد و تأکید کرد که «امریکایی ها که ما یک سال پیش به آنها گفتیم اینها خطرناکند، متأسفانه به گونه ای عمل کردند که به نفع تروریست ها شد ؛ همکارانشان یا خودشان سلاح فرستادند.» دکتر حسن روحانی با طرح سؤال هایی بر این واقعیت تأکید کرد: تروریست هایی که امروز گهگاه امریکایی ها ژست مقابله با آنان را می گیرند، از ناحیه امریکا ساخته و پرداخته شده اند.
علاوه بر این، با نگاهی به رسانه های جهانی و حتی امریکایی می توان دریافت که مقامات دولتی امریکا یکی از عوامل اصلی پرورش و توسعه تروریسم در منطقه خاورمیانه بوده اند.
سخنان اخیر رایس نزدیک ترین مثال برای تأیید این نکته است که دولت اوباما در حال تجهیز تسلیحاتی مخالفان حکومت سوریه از جمله گروه «النصره» و دیگر گروه های وابسته به القاعده است که بسیاری از آنان از ارتش آزاد سوریه جدا شده و اینک به داعش پیوسته اند.
روز جمعه گذشته «سوزان رایس»، نماینده امریکا در سازمان ملل متحد و مشاور ارشد سیاست خارجی امریکا اعلام داشت: «واشنگتن قصد ارسال تجهیزات نظامی و غیرنظامی به مستشاران «میانه رو» را دارد.»
سخنی که بلافاصله «پایگاه خبری اینفو وار» با استناد به آن درصدد تأییدش برآمد و از وجود سلاح های امریکایی در دست نیروهای داعش خبر داد.
روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» نیز در همین زمینه می نویسد: «جمال معروف»، رهبر گروه النصره با کمک سازمان سیا و دستگاه اطلاعاتی قطر و عربستان سعودی حلقه پنهانی داعش بوده که از دل اپوزیسیون سوریه شکل گرفت.»
خبرگزاری انگلیسی «رویترز» هم در تأیید اقدام عمدی امریکا در تجهیز نیروهای مخالف دولت سوریه و ارسال این سلاح ها به عناصر داعش و اطمینان بخشی های کاذب در زمینه عدم دسترسی گروه های دیگر به سلاح های اهدایی در گزارشی در تاریخ 10اکتبر 2013 می نویسد: «امریکا ارسال کمک های نظامی به شورشیان سوری را آغاز کرده است.»

سکوت عامدانه در برابر تروریست ها و فریاد مغرضانه مقابل مسلمانان

با این نشانه ها جای تعجب است که اکنون رئیس جمهور و وزیر امور خارجه امریکا ادعای مقابله با شورشیان در عراق را دارند! هرچند که کسی مخالف مقابله با شورشیان، خواه از سوی امریکا خواه از هر جانب دیگری نیست، اما این یک سؤال جدی است که امریکا با چه اهدافی تروریسم را پرورش می دهد و پس از مدتی خود قدم در راه نابودی آن می گذارد، آنچنان که بر سر طالبان آمد؟! حمایت های امریکا از تروریسم در سوریه در حالی است که برخی معتقدند در حال حاضر نیز بخش هایی از داعش در عراق هم از جانب امریکا و همپیمانان امریکا حمایت می شوند و در عین حال اما کوچک ترین صدایی از نهادهای حقوق بشری بلند نمی شود! این نهادهای بین المللی مدعی حقوق بشر که به هنگام کوچک ترین حادثه ای در گوشه ای از دنیا، جار و جنجال رسانه ای به راه می اندازند اما هم اینک در یک هماوایی با امریکا سکوتی عامدانه پیش گرفته اند.
انتقادات و واکنش هایی هم اگر بلند می شود به طور بسته و البته مغرضانه علیه مسلمانان است و سعی دارند به هر نحو ممکن، تحرکات تروریستی داعش را داخل گفتمان اسلام بگنجانند!
این در حالی است که ایران اسلامی بارها و بارها اعلام کرده که مخالف حرکات تروریستی در سوریه و عراق است و حتی به کشورهای حامی تروریست ها از جمله امریکا بارها هشدار داده است که این تحرکات به ضرر همه است.
جالب آنکه در حال حاضر عربستان بزرگترین حامی داعش در منطقه محسوب می شود و دولت عربستان هم به طور کاملاً آشکار در ارتباط و همکاری و حمایت امریکا بسر می برد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، دولت عربستان تحت کنترل و هدایت امریکا عمل می کند نه در ارتباط با مباحث اسلامی. بعد از حملات داعش به سامرا و موصل نیز خبرگزاری النخیل عراق به نقل از مقامات سازمان های اطلاعاتی و امنیتی این کشور، از پشت پرده حمله تروریست های اجاره ای به شهرهای سامرا و موصل و پشتیبانی سه میلیارد دلاری عربستان از این عملیات پرده برداشت.