خط امام : دادگاهی در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضای اخوان المسلمین را صادر کرد. به گزارش خط امام از سایت اینترنتی النشره، دادگاهی در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضای اخوان المسلمین مصر از جمله محمد بدیع رهبر این گروه را صادر کرد در حالی که 150 تن دیگر را تبرئه […]

خط امام : دادگاهی در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضای اخوان المسلمین را صادر کرد.

به گزارش خط امام از سایت اینترنتی النشره، دادگاهی در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضای اخوان المسلمین مصر از جمله محمد بدیع رهبر این گروه را صادر کرد در حالی که 150 تن دیگر را تبرئه کرده است.

حکم این رهبران اخوان در خصوص پرونده العدوه صادر شده است.

خشونت‌ها در مرکز العدوه در المنیا پس از متفرق کردن تحصن‌ حامیان محمد مرسی،‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر در میدان‌های رابعة العدویه و النهضه رخ داده بود.

پیشتر دادستانی مصر این افراد را به قتل عمد، مبادرت به قتل، خشونت علیه افسران و نیروهای پلیس، اذیت کردن آنها، شلیک گلوله به سمت ساختمان‌ها و مراکز پلیس، استفاده از کوکتل مولوتف، لطمه زدن به وحدت ملی، عضویت در یک سازمان تروریستی و کمک به این سازمان برای به دست آوردن سلاح، مدیریتی گروهی که هدف از آن ممانعت از اجرای حکم بیانیه قانون اساسی بوده است، متهم کرد.

این افراد همچنین به تجمع به نحوی که به صلح عمومی آسیب رسانده باشد، حمله به افراد و دارایی‌های دولتی و خصوصی، کشتن دو تن و مبادرت به قتل ده‌ها تن در مقابل مرکز پلیس العدوه و کشتن معاون افسر مرکز پلیس مطای متهم هستند. آنها همچنین به 58 متهم کمک‌ کرده‌اند تا از دو مرکز پلیس فرار کنند.

منبع » ایسنا