به گزارش خط امام معاون نخست‌وزیر عراق خبر منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها به ویژه شبکه بی بی سی درباره تسلط گروه تروریستی داعش بر پالایشگاه نفت بیجی را تکذیب کرد. بی.بی.سی نیز در آخرین گزارش خود اعلام کرد، شبه‌نظامیان وابسته به داعش در عراق می‌گویند یک گذرگاه مهم در مرز سوریه را تصرف […]

به گزارش خط امام معاون نخست‌وزیر عراق خبر منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها به ویژه شبکه بی بی سی درباره تسلط گروه تروریستی داعش بر پالایشگاه نفت بیجی را تکذیب کرد.

بی.بی.سی نیز در آخرین گزارش خود اعلام کرد، شبه‌نظامیان وابسته به داعش در عراق می‌گویند یک گذرگاه مهم در مرز سوریه را تصرف کرده‌اند. اشغال گذرگاه قائم این امکان را برای نیروهای داعش فراهم می‌کند تا بتوانند ‌سلاح‌های سنگین خود را بین عراق و سوریه جابه‌جا کنند.

نیروهای عراقی در عملیاتی علیه گروه‌های تروریستی در موصل، تکریت و تلعفر، ضربه‌های سنگینی را به این گروه‌ها وارد کردند.

به گزارش ایسنا، شبکه العالم گزارش داد، اوضاع امنیتی در رمادی و فلوجه در پی کمک مردم و عشایر به نیروهای ارتش بهتر شده است. نیروهای عراقی در مرکز صلاح‌الدین به ویژه سامرا، بلدات و الاسحاقی با حمله به مراکز تجمع تروریست‌ها، ده‌ها تروریست را به هلاکت رساندند.

نیروهای ارتش عراق با تسلط بر اکثر مناطق شهر تلعفر، در حال حمله به تروریست‌ها هستند که این امر منجر به فرار تروریست‌ها به سمت موصل شده است.

فرمانده نیروهای دفاع از تلعفر از طرح ریزی نقشه‌ای کامل و همه‌جانبه برای آزادسازی استان نینوا از چنگ تروریست‌های داعش، پس از پاک سازی شمال و حومه منطقه تلعفر خبر داده است.

از شهر فلوجه نیز خبر می‌رسد که ارتش عراق در این شهر موفقیت‌هایی در مبارزه علیه تروریست‌ها کسب کرده است.

در همین حال، صباح الفتلاوی، فرمانده عملیات سامرا اعلام کرد: نیروی هوایی عراق 24 دستگاه خودروی تروریست‌ها را در شمال شرق سامرا منهدم کرد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری سومریه نیوز افزود: در این عملیات محل تجمع تروریست‌ها هدف قرار گرفت و انبارهای سلاح آنان در منطقه جلام سامرا در شمال‌شرق این شهر منهدم شد.

فرمانده عملیات سامرا از تسلط نیروهای امنیتی و ارتش عراق بر سه چهارم استان صلاح الدین خبر داد و تاکید کرد که نیروهای عراقی برای عملیاتی گسترده و پاکسازی کامل این استان آماده می شوند.

از سوی دیگر، عشایر استان‌های ذی قار و المثنی نیروی مشترکی را برای حفظ امنیت صحرای السماوه و الناصریه تشکیل دادند. سومریه نیوز به نقل از منبعی در اتاق اطلاعات عملیات “رافدین” گزارش داد، شمار نیروهای مشترک عشای ذی قار و المثنی 1500 تن است که وظیفه آنها تأمین امنیت صحرای السماوه و الناصریه است.

همچنین نیروهای امنیتی عراقی در شهر حدیثه در غرب استان الانبار، هرگونه رفت و آمد را ممنوع اعلام کردند. این اقدام برای مقابله با هرگونه حمله عناصر داعش به شهر حدیثه (180 کیلومتری غرب رمادی) صورت گرفته است.

گروه تروریستی داعش در منطقه السعدیه در دیالی، با انتشار سندی تحت عنوان السعدیه اعلام کرد که بر افراشتن هر پرچمی به غیر از پرچم این گروه ممنوع است. در این سند بر الزامی بودن رعایت مقررات دادگاه شرعی داعش تأکید شده است. داعش همچنین به ساکنان این منطقه در خصوص هرگونه همکاری با دشمنان هشدار داده است.