عراق پس از اشغال تبدیل به حکومت نشد ، فضای نا امن، حاصل این موضوع است
عراق پس از اشغال تبدیل به حکومت نشد ، فضای نا امن، حاصل این موضوع است

خط امام : یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: در وضعیت فعلی باید نتایج دوران دفاع مقدس که سرچشمه آن اسلام بود، تبیین و بازخوانی شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ، سردار حسین علایی در همایش مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: دستاورد مهم در موضوع دفاع مقدس این است که […]

خط امام : یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: در وضعیت فعلی باید نتایج دوران دفاع مقدس که سرچشمه آن اسلام بود، تبیین و بازخوانی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ، سردار حسین علایی در همایش مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: دستاورد مهم در موضوع دفاع مقدس این است که دفاع مقدس تبدیل به حادثه تاریخی نشده و همچنان در زندگی ما جریان دارد.

وی ادامه داد: آذربایجان و تبریز در دفاع مقدس نقش بزرگی داشته و نقش این منطقه در تقویت فرهنگی که انقلاب اسلامی به وجود آورده است بر همگان روشن است.

وی اظهار کرد: دفاع مقدس حاصل تفکری ناب بود و آنچه که از دفاع مقدس باقی مانده، فرهنگی است که شهدا را به وجود آورد.

علایی با اشاره به قرائتی که امام خمینی (ره) از اسلام داشتند، گفت: پرچم بر افراشته امام، پرچم مهربانی، وحدت و همراهی بوده و هست.

وی با اشاره به اتفاقات کشور عراق و جنایات گروهک داعش خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که توسط این افراد در کشورهای مختلف به وقوع پیوسته، فاجعه است و هر کسی پرچم‌های این گروهک ‌ا را ببیند برداشت خشونت و نفرت می‌کند.

علایی گفت: امام خمینی (ره) حتی در دوران شاهنشاهی که وضعیت برای مبارزان بسیار سخت بود مخالف هر گونه اقدام مسلحانه بودند و می‌گفتند باید افکار عمومی علیه نظام شاهنشاهی آماده شود.متاسفانه امروز برخی با نام اسلام تفکری را ایجاد کرده‌اند که هر کسی با آنها مخالف است باید کشته شود. جنایت‌های صورت گرفته در کشورهای عراق،سوریه، پاکستان و افغانستان از سوی برخی کشورهای عربی حمایت می‌شود و در این وضعیت رژیم صهیونیستی بیشترین استفاده را می‌برد.

عراق پس از اشغال تبدیل به حکومت نشده است و فضای نا امن، حاصل از این موضوع است.

وی یادآور شد: پیامبر(ص) نماد صلح و دوستی و مهربانی هستند و اسلام فضای امن و بدون جنگ را ترویج می‌کند و اگر می‌خواهیم اسلام را به عنوان دینی پر جاذبه معرفی کنیم باید به گونه‌ای دیگر این کار انجام شود.

علایی ادامه داد: در زمان شاه، اسلام بود که نظام سلطنت را فروپاشید و امام(ره) بود که انسان‌هایی همچون باکری‌ها را پرورش دادند