خط امام : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه “حفظ و تحکیم وحدت و انسجاممیان برادران اهل تسنن و تشیّع در منطقه یک ضرورت است”، استان سیستان وبلوچستان را پیشانی جمهوری اسلامی در جنوب شرقی کشور توصیف کرد. به گزارش خط امام به نقل از ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر […]

خط امام : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه “حفظ و تحکیم وحدت و انسجاممیان برادران اهل تسنن و تشیّع در منطقه یک ضرورت است”، استان سیستان وبلوچستان را پیشانی جمهوری اسلامی در جنوب شرقی کشور توصیف کرد.

به گزارش خط امام به نقل از ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مردمشهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: موقعیتجغرافیایی و ترکیب جمعیتی این استان به‌گونه‌ای است که هرچه نگاه مسئولانبه آن خطه راهبردی‌تر باشد، منافعش به کل نظام و مکتب اسلام، مردم وبرادران اهل تشیّع و تسنن می‌رسد.

وی با یادآوری طرح‌هایی که در دوران سازندگی برای آن استان بویژه در بخشمهار آب و آبرسانی به اجرا درآمده بودند، تاکید کرد: اگر آن طرح‌ها پیگیریمی‌شد و ادامه می‌یافت، امروز شاهد خبرهای ناگوار مهاجرت جوانان، بویژهتحصیلکردگان سیستان نبودیم.

هاشمی رفسنجانی، چاه نیمه، مرکز تحقیقات در مرز و برنامه‌ریزی برای استحصال از آب رودخانه هیرمند را از نمونه‌های این طرح‌ها خواند و گفت: خاکحاصلخیز سیستان را نباید تشنه بگذاریم که مردم با گرد و غبار و طوفان تهدید شوند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، از آمادگی این دانشگاهبرای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان در کشور خبر داد و افزود: به استان سیستان و بلوچستان اولویت می‌دهیم تا جوانان تحصیلکرده آن منطقه طرح‌های علمی خویشرا عملیاتی کنند.

همچنین، در آغاز این دیدار چند نفر از نمایندگان فعلی و ادواری مجلس شورایاسلامی با بیان مشکلات و موانع به طرح دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادها وراهکارها در جهت کم کردن معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت پرداختند و تأکید کردند که سیستانی‌ها، از مردم وفادار به اسلام و انقلاب در تاریخ هستند ودر نظام اسلامی نیز شهدا، بهترین سند برای وفاداری مردم هستند.