ترس از شکست در انتخابات آتی، دلیل نگرانی از موفقیت دولت در مذاکرات است
ترس از شکست در انتخابات آتی، دلیل نگرانی از موفقیت دولت در مذاکرات است

خط امام : یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر دولت در مذاکرات هسته‌ای به موفقیت برسد عده‌ای ناراحت خواهند شد زیرا به دنبال حل مسأله هسته‌ای، دولت نسبتاً در کار خود موفق می‌شود و در نتیجه مردم در انتخابات مجلس به کسانی رأی خواهند داد که با این دولت هم‌مسیر […]

خط امام : یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر دولت در مذاکرات هسته‌ای به موفقیت برسد عده‌ای ناراحت خواهند شد زیرا به دنبال حل مسأله هسته‌ای، دولت نسبتاً در کار خود موفق می‌شود و در نتیجه مردم در انتخابات مجلس به کسانی رأی خواهند داد که با این دولت هم‌مسیر باشند.

به گزارش خط امام حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل میبدی در این گفت‌وگو در ارزیابی خود از علت نگرانی عده‌ای از مذاکرات هسته‌ای کشورمان با وجود تأکیدات رئیس‌جمهور مبنی بر در نظر گرفتن منافع ملی کشورمان، اظهار کرد: به هر ترتیب حق دارند نگران باشند چراکه این عده در تلاشند تا دولتِ رقیبشان شکست بخورد.

وی افزود: وقتی یک نماینده مجلس در سخنرانی خود می‌گوید که رئیس‌جمهور در پایان‌نامه دکترای خود اطلاعات فقهی ما را به انگلستان لو داده است و می‌بینیم که چنین تفکری وجود دارد، می‌توان چنین دریافت که این عده حق دارند نگران باشند؛ چراکه اصلاً منافع ملی برای این دسته از افراد تعریف نشده است و این‌ها منافع ملی را نمی‌شناسند، یا اگر می‌شناسند به این صورت است که منافع خود و گروه خود را بر منافع ملی مقدم می‌دانند.

فاضل میبدی در ادامه اظهار کرد: طبیعی است که اگر دولت در مذاکرات هسته‌ای به موفقیت برسد عده‌ای ناراحت خواهند شد؛ چراکه به دنبال حل مسأله هسته‌ای بسیاری از مشکلات داخلی ما حل می‌شود، طبیئتاً تحریم‌ها برداشته خواهد شد و دولت نسبتاً‌ در کار خود موفق می‌شود و با این وجود مردم در مجلس آینده به کسانی رأی می‌دهند که با این دولت هم‌مسیر باشند؛ ضمن اینکه انتخابات ریاست جمهوری بعدی نیز در همین راستا شکل می‌گیرد. بنابراین افراد ناراحت و نگران در تلاش خواهند بود تا دولت موفق نباشد و در انتخابات‌های بعدی نیز شکست بخورد.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر دولت در مسیر سیاستی که در پیش گرفته موفق نشود، ممکن است مثل سابق نشود ولی یا بدتر خواهد شد یا اینکه شرایط به همین شکل باقی می‌ماند.بنابراین ما باید در مسیر بهتر شدن قدم برداریم.

وی با بیان اینکه “دولت به مردم قول‌هایی داده که از جمله آنها کاهش نرخ تورم و بیکاری بوده است”، گفت: ما باید از وضع کنونی خارج شویم، چراکه به هر ترتیب شاهد این هستیم که هم‌اکنون نگاه دنیا به ما نگاه درستی نیست، جریان تحریم‌ها برای کشور خطرناک است و جنگ سرد با دنیا به سود منافع ملی ما نخواهد بود.

فاضل میبدی ادامه داد: من براین باورم تا اقتصاد ما درست نشود فرهنگ ما نیز درست نخواهد شد و حرف برخی مبنی بر اینکه ما برای فقط فرهنگ انقلاب کرده‌ایم حرف بسیار بی‌ربطی است، چراکه این ملت برای اقتصاد و عدالت اجتماعی نیز انقلاب کرده است. زمانی شاه ظلم می‌کرد و تبعیض روا می‌داشت و ما انقلاب کردیم تا از ظلم و تبعیض طبقاتی نجات پیدا کنیم و در حال حاضر اقتصاد ما مفلوک است و دولت باید سیاست خارجی را به بهبودی برساند تا اقتصاد داخلی ما درست شود و همه اینها به مسأله مذاکرات هسته‌ای گره خورده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان افزود: از همین رو عده‌ای در تلاش هستند تا چوب لای چرخ دولت بگذارند و مرتب بهانه بگیرند و از توافقات در مذاکرات هسته‌ای گلایه کنند؛ چراکه می‌دانند موفقیت دولت در این عرصه به ضرر آنها خواهد بود.

به نقل از ایسنا