خط امام : منابع امنیتی در نیجریه اعلام کردند بیش از ۶۰ دختری که ژوئن گذشته توسط گروه «بوکو حرام» در شمال شرقی این کشور ربوده شده بودند، موفق شدند از چنگالربایندگان فرار کنند. به گزارش خط امام ، یک مقام بلند پایه امنیتی در «مایدوگور» بزرگ‌ترین شهرایالت پورنو، اعلام کرد 63 نفر از مجموع […]

خط امام : منابع امنیتی در نیجریه اعلام کردند بیش از ۶۰ دختری که ژوئن گذشته توسط گروه «بوکو حرام» در شمال شرقی این کشور ربوده شده بودند، موفق شدند از چنگالربایندگان فرار کنند.
به گزارش خط امام ، یک مقام بلند پایه امنیتی در «مایدوگور» بزرگ‌ترین شهرایالت پورنو، اعلام کرد 63 نفر از مجموع 68 دختر دانش‌آموزی که ماه ژوئنگذشته توسط بوکو حرام ربوده شده بودند، عصر جمعه موفق به فرار شدند.
ازسوی دیگر، نماینده شبه‌نظامیان محلی در ایالت پورنو که با نیروهای امنیتیهمکاری نزدیکی دارد، اظهار داشت: «همکارانم در منطقه دامبوا (شمال شرقنیجریه) اعلام کردند که حدود 63 زن و دختر دانش‌آموز بعد از فرار، بهخانه‌هایشان بازگشته‌اند.»
این منبع تصریح کرد: «این گروه هنگامی که ربایندگان برای انجام عملیاتی از محل نگاهداری آنها خارج شده بودند، موفق به انجام این اقدام شجاعانه شدند.»
براساس این گزارش، درگیری ها بین گروه بوکو حرام و ارتش نیجریه، جمعه شب پس ازحمله افراد مسلح به شهر «دامبوا» صورت گرفت. در این درگیری‌ها بیش از 50 نفر از آنان در آنجا کشته شدند.