خط امام : مالزی روز دوشنبه از فیلیپین خواست برای یافتن پنج تبعه این کشور که با گروه تکفیری و تروریستی داعش در عراق همکاری اشته اند به کوالالامپور کمک کند. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، پلیس مالزی اخیرا و درپی تشدید عملیات ضد تروریستی در این کشور یک استاد دانشگاه و […]

 خط امام : مالزی روز دوشنبه از فیلیپین خواست برای یافتن پنج تبعه این کشور که با گروه تکفیری و تروریستی داعش در عراق همکاری اشته اند به کوالالامپور کمک کند.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، پلیس مالزی اخیرا و درپی تشدید عملیات ضد تروریستی در این کشور یک استاد دانشگاه و چهار نفر دیگر را که در فعالیت های تروریستی با گروه تکفیری داعش همکاری داشته اند، شناسایی کرد.

پلیس مالزی احتمال داد این پنج نفر در جنوب فیلیپین محلی که گروه تروریستی ابوسیاف در آنجا فعالیت می کند، مستقر باشند و توسط تروریست های این گروه محافظت می شوند.
براساس گزارش روز دوشنبه تارنمای روزنامه استار مالزی، ˈاحمد زاهد حمیدیˈ وزیر کشور مالزی گفت که این کشور از نزدیک با دولت فیلیپین برای شکار این شبه نظامیان تروریست همکاری می کند.
وی گفت بخش ویژه مبارزه با تروریسم پلیس مالزی در حال حاضر با همتایان فیلیپینی خود بر روی این موضوع کار می کنند.
به گفته وزیر کشور مالزی، هماهنگی اطلاعاتی مالزی با واحد مبارزه با تروریسم فیلیپین و پلیس بین الملل (اینترپل) برای شناسایی و دستگیری این پنج تروریست در جنوب فیلیپین برقرار است.
احمد زاهد حمیدی گفت که اولویت واحد ویژه پلیس مالزی دستگیری افرادی است که به طور مستقیم در استخدام تروریست ها هستند و برای جنگ در سوریه و عراق نیرو و کمک ارسال می کنند.
براساس برخی گزارش های غیررسمی هم اکنون حدود 100 مالزیایی در کنار گروه تکفیری داعش در سوریه و عراق عملیات تروریستی انجام می دهند. گزارش های دولتی این افراد را دستکم 30 نفر اعلام می کند.
ˈلطفی عارفینˈ از اعضای کمیته مرکزی حزب اسلامی مالزی (پاس) و رییس ارتباطات بخش جوانان کداح نیز در منطقه خاورمیانه فعالیت های تروریستی انجام می دهد.