خط امام : حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع غزه که تاکنون صدها شهید، زخمی و هزاران بی خانمان برجای گذاشته، بار دیگر حمایت های بی چون چرای آمریکا و دولت های غربی از این رژیم و رسوایی سازمان ها و نهادهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر را به نمایش گذاشته است. تداوم و […]

خط امام : حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع غزه که تاکنون صدها شهید، زخمی و هزاران بی خانمان برجای گذاشته، بار دیگر حمایت های بی چون چرای آمریکا و دولت های غربی از این رژیم و رسوایی سازمان ها و نهادهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر را به نمایش گذاشته است.

تداوم و افزایش دامنه حملات اخیر رژیم صهیونیستی به باریکه غزه که همزمان با سکوت معنادار شورای امنیت و نهادهای مدعی دفاع از حقوق بشر صورت گرفته است، می تواند به افزایش شمار شهدا از بین مجروحان بویژه زنان و کودکان منجر شود.
در حملات موشکی و توپخانه ای روزهای اخیر ارتش اسراییل از زمین، هوا و دریا، شهرهای خان یونس و اردوگاه پناهندگان النصیرت و مناطق دیگری از نوار غزه مورد حمله قرار گرفته و دهها انسان روزه دار و بی دفاع شهید شده اند.
تهاجم وحشیانه به نوار غزه به بهانه ربوده و کشته شدن سه نوجوان اسراییلی صورت گرفته است و نظامیان تا بن دندان مسلح به این بهانه؛ با تجسس خانه به خانه فلسطینیان ؛ سیاست های سرکوبگرانه و ایجاد فضای رعب و وحشت را تداوم بخشیدند.
بدون شک تجاوزات وحشیانه و کشتار مردم بی گناه که به بهانه های واهی آغاز شده و استمرار دارد و شهادت نوجوان فلسطینی که تکرار صحنه های جنایات تروریست ها در سوریه و عراق را تداعی می کند، حاکی از ناتوانی و عجز آن رژیم در برابر مقاومت مردم قهرمان فلسطین است.
این درحالی است که هنوز فریادهای مظلومانه محمد ابوخضیر نوجوان 16 ساله فلسطینی که هفته گذشته پس از شکنجه توسط سربازان وحشی رژیم صهیونیستی زنده زنده در آتش سوخت همچنان در منطقه و جهان طنین انداز است.
حملات هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل به مناطق مسکونی نوار غزه، شلیک ده ها موشک و خمپاره و راکت به منازل فلسطینیان، تجسس خانه به خانه، وجود هزاران زندانی فلسطینی در زندان های مخوف اسراییل، حملات شبانه روزی اسراییل علیه مردم بی دفاع فلسطین، قطع مکرر آب و برق مردم غزه و جلوگیری از روند امدادرسانی به مجروحان، ربودن و تجاوز به زنان و دختران فلسطینی در نوار غزه تنها نمونه های کوچکی از خوی نظامیان صهیونیستی است.
بدون شک، حملات اخیر اسراییل به نوار غزه در روزهایی که ساکنان غزه در ماه ضیافت الهی مشغول عبادت و رازنیاز با خالق و معبود خویش هستند، ناشی از شکست های پیاپی در برابر جبهه مقاومت در لبنان و فلسطین است و سرکردگان رژیم غاصب اسراییل همواره با سوء استفاده از غفلت های جامعه جهانی و کشورهای اسلامی تلاش کرده اند بر شکست های پیاپی خود سرپوش گذارند.
اکنون نزد افکار عمومی جهان این پرسش های بدون پاسخ باقی مانده است که ….
– چرا آمریکا و دولت های غربی که برای کوچکترین مسائل و موضوعاتی بیانیه و اطلاعیه صادر می کنند و جنجال حمایت از حقوق بشر را راه می اندازند؛ در برابر کشتار بی دفاع مردم غزه سکوت کرده اند و هیچ اقدام جدی انجام نمی دهند؟
– چرا سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان به عنوان مدافع حقوق ملت ها در برابر جنایات سبعانه رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان فلسطینی، اقدام اساسی صورت نمی دهد؟
– علت سکوت معنادار مجامع و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری در برابر نسل کشی که سالهاست در فلسطین توسط نظامیان صهیونیستی صورت گرفته و می گیرد؛ چیست ؟
– چرا هیچیک از گزارشگران بین المللی حقوق بشر تاکنون گزارشی درباره جنایات اسراییل که امنیت منطقه و جهان را به خطر انداخته است، منتشر نکرده و نمی کنند.؟
– چرا در گزارش های سالانه وزارت امور خارجه آمریکا، درباره نقض حقوق بشر توسط رژیم غاصب صهیونیستی سخنی به میان نمی آید.؟
– علت مهر خاموشی که سازمان بین المللی انرژی اتمی در برابر زیاده خواهی های اتمی اسراییل و تهدیدات اتمی این رژیم علیه منطقه و جهان بر لب زده است ؛ چیست ؟

– چرا صدها کلاهک اتمی و زرادخانه های اتمی اسراییل موجب نگرانی آمریکا و دولت های غربی نشده است، اما کوچکترین تحقیقات هسته ای برای مصارف صلح آمیز از سوی کشورهایی که همپیمان آمریکا و غرب در غارتگری و به مسلخ بردن عدالت نیستند ؛ مورد هجمه و انتقاد قرار می گیرد؟
آنچه مسلم است، این پرسش ها و دهها پرسش دیگر که در اذهان عمومی ملت های آزاده شکل گرفته است نشان می دهد که سکوت معنا دار آمریکا و دولت های مرتجع غربی نسبت به جنایات سبعانه نظامیان صهیونیست؛ جای شک و شبهه ای را در حمایت های بی چون و چرای دنیای غرب از اقدامات تروریستی و رژیم های تروریست پرور باقی نمی گذارد و بدون شک این جنایات لکه ننگی در طول تاریخ بر پیشانی مدعیان دفاع از حقوق بشر باقی خواهند ماند.
سخن آخر اینکه براساس تجربه و فرجام چندین بار تجاوز گسترده رژیم صهیونیستی به لبنان و غزه، این رژیم از اقدامات جدید خود بهره ای نخواهد برد و بیش از گذشته نزد افکار عمومی منفورتر خواهد شد

رضا خوش لهجه /خبرنگار ایرنا