خط امام : وزیر امور خارجه ایران گفت: در مذاکرات هسته ای هنوز به نتیجه نرسیده ایم اما هفت روز سخت و سنگین را برای ادامه مذاکرات پیش رو داریم . به گزارش خط امام ،محمد جواد ظریف یکشنبه شب و در پایان دوازدهمین روز از مذاکرات وین 6؛بعد از دیدار و گفت و گو […]

خط امام : وزیر امور خارجه ایران گفت: در مذاکرات هسته ای هنوز به نتیجه نرسیده ایم اما هفت روز سخت و سنگین را برای ادامه مذاکرات پیش رو داریم .ظریف
به گزارش خط امام ،محمد جواد ظریف یکشنبه شب و در پایان دوازدهمین روز از مذاکرات وین 6؛بعد از دیدار و گفت و گو با همتایان آمریکایی و اروپایی خود در هتل کوبورگ در گفت و گو با خبرنگاران افزود:من در طول 5 ساعت گذشته همه اعضای کشورهای 1+5 را ملاقات کردم و گفت و گوهای خوبی داشتیم.

ظریف گفت: این دیدارها در قالب گروهی به اتفاق خانم اشتون با سه کشور اروپایی و دوجانبه با آمریکا و نیز با وزیران امور خارجه آلمان ، فرانسه و انگلیس انجام شد. همچنین ملاقات هایی با مقام های چینی و روسی داشتیم.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد:در همه این ملاقات ها سعی کردیم با استفاده از فرصت حضور وزیران در وین تلاش کنیم تا روش های قابل توجه و نوگرایانه ای را برای حل معضلات باقی مانده و رفع موانع پیدا کنیم.

ظریف تاکید کرد: چون هدفی که ما در برنامه مشترک اقدام ژنو تعیین کردیم کاملا مشخص است و آن اینکه برنامه هسته ای ایران باید ادامه پیدا کند و البته در کنار آن نگرانی ها درمورد هرگونه احتمال سوء استفاده از این برنامه نیز رفع شود. هدف ما هم همین است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: اینکه راجع به مواردی به صورت یک جانبه پیش بینی هایی شود یا حد و مرزهایی تعیین شود، حتما به این کار کمکی نمی کند. ما امروز تلاش کردیم که راه های جدیدی را بررسی کنیم .

ظریف افزود:هنوز به توافقی نرسیده ایم اما بحث ها خیلی خوب بوده و من احساس کردم که همه طرف ها با علاقه برای اینکه اگر امگان داشته باشد راهی پیدا شود برای آن تلاش می کنند و امیدواریم که همین جو با جدیت ادامه یابد.

وزیر امور خارجه افزود: قرار است مذاکرات ادامه داشته باشد همانطوری که قبلا گفته بودیم حضور وزرا در وین قسمتی از کار بود و پایان کار نیست و ما از صبح فردا کار را ادامه می دهیم .

ظریف افزود: ممکن است آقای کری همچنان در وین حضور داشته باشند و گفت و گو های ما ادامه داشته باشد اما سایر هیات ها در همان سطح مدیران سیاسی حضور دارند و به اتفاق بنده و خانم اشتون کار را ادامه خواهیم داد .

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد:یک هفته کار بسیار سنگین در مقابل روی ما هست و من اعتقاد دارم که اگر همه با تمام توان خود به جای تعیین خطوط قرمز، تلاش کنند و با هم فکر کنند، باهم به نتیجه می رسیم .

ظریف در پاسخ به این سوال که بحث ها درمورد ظرفیت غنی سازی و تعداد سانتریفیوژها به کجا رسیده است گفت:بحث درمورد همه موضوعات ادامه دارد و درمورد همه موضوعات مذاکره و تلاش می کنیم تا راهی پیدا کنیم